Naga Markets

Ropa naftowa traci blisko 4%Ropa naftowa traci blisko 4%Ropa naftowa WTI wycofuje się z dziennych maksimów na poziomie 85,5 USD, a obawy o popyt wpływają na nastroje rynkowe. Inwestorzy coraz bardziej obawiają się pogorszenia perspektyw wzrostu i popytu w obliczu nasilających się czynników makro, w tym wysokiej inflacji i zaostrzenia warunków finansowych.

Kurs ropy pozostaje pod presją

Wątpliwości dotyczące perspektyw popytu na paliwa w Chinach wzrosły w tym tygodniu po tym, jak największy na świecie importer ropy naftowej opóźnił publikację danych o PKB za III kw. 2022 r. oraz danych o aktywności miesięcznej za wrzesień. Wczoraj prezydent Chin Xi Jinping podczas wystąpień na kongresie partyjnym zachwalał politykę zero-Covid, co może zwiastować kolejne przerwy w produkcji, jeśli sytuacja pandemiczna nie ulegnie poprawie.

Podłożem dla cen były rosnące obawy o globalne dostawy, ponieważ OPEC i jego sojusznicy, w tym Rosja, zgodzili się na dalsze cięcia produkcji przed embargiem Unii Europejskiej na rosyjską ropę. Tymczasem Bloomberg podał, że Biały Dom może w tym tygodniu ogłosić kolejny komunikat w sprawie SPR, co może jeszcze bardziej podnieść presję.

OIL.WTI, interwał H4 Źródło: xStation5
OIL.WTI, interwał H4 Źródło: xStation5

Z technicznego punktu widzenia, cena OIL.WTI testuje obecnie główne wsparcie przy 81,75 USD za baryłkę, które wyznacza poprzednie spadki cen. Jeśli dojdzie do przełamania wsparcia, ruch spadkowy może pogłębić się w kierunku wrześniowych minimów na poziomie 76,20 USD.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPolitechnika Śląska wykorzysta rozwiązania Emplocity
Następny artykułWIG 20 kontynuuje wzrosty. Euforia na bankach, pogrom na spółkach energetycznych
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here