Naga Markets

Kolejny, już 68. odcinek „Rynkowe Tankowanie” przebiega w tle nieco słabszych nastrojów związanych z ostatnim spadkiem cen ropy naftowej. Prowadzący program Łukasz Skiba w najnowszym programie przedstawił szerokie spojrzenie na rynek ropy naftowej oraz dokładnie omówił decyzję OPEC+ oraz jej możliwe konsekwencje dla cen czarnego złota.  Zapraszamy do obejrzenia najnowszych wiadomości ze świata ropy naftowej!

  • Grupa OPEC+ zdeterminowana do głębszych cięć produkcji w przypadku spadku cen?
  • Jak decyzja kartelu wpływa aktualnie na kurs czarnego złota?
  • Rynkowe Tankowanie to program, w którym Łukasz Skiba dokonuje przeglądu najważniejszych wydarzeń na rynku ropy.
  • Partnerem programu jest broker Purple TradingGrupa OPEC+ poinformowała kilka tygodni temu, że w październiku powróci do sierpniowego poziomu wydobycia ropy naftowej. To oznacza oficjalne obniżenie wydobycia o 100 tys. baryłek dziennie, co ma oczywiście na celu wspieranie stabilności rynku.

HANDLUJ ROPĄ BEZ PROWIZJI Z PURPLE TRADING

Kartel w oświadczeniu zaznaczył, że decyzja o zwiększeniu produkcji we wrześniu zeszłego miesiąca była zaplanowana tylko i wyłącznie na jeden miesiąc. Szkoda, że nie powiedzieli tego wcześniej, natomiast realnie patrząc uważam, że ta decyzja będzie miała niewielki wpływ na fizyczny rynek, biorąc pod uwagę, że tylko kilka krajów było w stanie spełnić swoje limity produkcyjne na przestrzeni ostatnich miesięcy – oświadczył Łukasz Skiba.

Jak interpretować aktualne stanowisko kartelu naftowego?

Moim zdaniem ministrowie OPEC+ mają nadzieję, że ta decyzja wyśle rynkowi silny sygnał, że sojusz poważnie myśli o wprowadzeniu dalszych cięć w przyszłości, a jeśli będzie to konieczne tj. jeśli cena będzie nurkować poniżej 90 USD/brk. to dopuszczam możliwość znacznej redukcji nie tylko symboliczne cięcia – dodał prowadzący.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs euro (EUR/USD) z szansą na wzrost? Okazje tygodnia na rynkach
Następny artykułKomentarz giełdowy – Giełda w cieniu jutrzejszej decyzji zza oceanu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here