Naga MarketsCeny ropy naftowej w poniedziałek kontynuowały spadek, a inwestorzy najwyraźniej nadal mają obawy o potencjalny wpływ rozprzestrzeniania się koronawirusa wariantu Delta na jedne z największych rynków ropy naftowej. W tym momencie kurs ropy spada do zakresu 71 dolarów za baryłkę znów walcząc o utrzymanie się na wysokich poziomach. Sentyment rynku zdaje się nadal nie być po stronie powrotu do wzrostów.

  • Ropa naftowa WTI spada w poniedziałek do poziomu 71 dolarów za baryłkę
  • Rynek „czarnego złota” zdaje się kontynuować obawy o rozprzestrzenianie się wirusa
  • Raport rynku ropy ujawnił nieoczekiwany wzrost zapasów ropy naftowej w ostatnim tygodniu
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ceny ropy nadal spadają, rynek czarnego złota pod presją

W poniedziałek ceny ropy naftowej ponownie spadają, aby odwiedzić tym razem zakres 71 dolarów za baryłkę. Choć niedawne odbicie było stanowcze – rynek odrobił ponad 6 dolarów, to sentyment nadal nie jest po stronie obozu byka. Rynek w ostatnim tygodniu bombardowany był również danymi nt. liczby platform oraz zapasów ropy.Z danych tych wynika, że liczba platform wiertniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 7 do 387 w tygodniu kończącym się 23 lipca w porównaniu do poprzedniego tygodnia, jak podał Baker Hughes, publikując w piątek cotygodniową liczbę platform wiertniczych. W tym samym czasie liczba platform wiertniczych w USA pozostała na niezmienionym poziomie 104 w tym samym tygodniu, co daje łączną liczbę platform w kraju na poziomie 491. W porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej, liczba platform wiertniczych wzrosła o 206.

wykres Kurs ropy WTI Crude oil H4 26.07.2021
Kurs ropy WTI Crude oil H4 26.07.2021

Natomiast z danych dotyczących zapasy ropy wynika, iż stan w Stanach Zjednoczonych wzrósł o 2,1 mln do 439,7 mln baryłek w tygodniu kończącym się 16 lipca. Jak podała amerykańska Agencja Informacji Energetycznej w swoim cotygodniowym raporcie – import ropy naftowej wyniósł średnio 7,1 mln baryłek dziennie w ubiegłym tygodniu, co oznacza wzrost o 900 tys. baryłek w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Początkowo rynek ropy zdawał się nie reagować na dane – jednak obecnie widać powrót do spadków, który stara się być wybroniony w okolicach zakresu 71 dolarów za baryłkę. Rynek dopiero poniżej 70 dolarów znów da sygnał o chęci dalszego utrzymywania się sentymentu spadkowego. Istnieje jeszcze szansa na podźwignięcie notować do środy, kiedy pojawią się nowe dane mające wpływ na ten rynek.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here