Naga MarketsPlatforma wydobywcza ropyRopa naftowa przedłuża w tym tygodniu spadek poniżej 40 USD za baryłkę i najprawdopodobniej będzie to pierwsza miesięczna przecena od kwietnia. Jednocześnie najwięksi handlowcy na świecie sygnalizują, że ożywienie popytu jest zbyt wolne, aby utrzymać ceny na obecnych poziomach. Ropa WTI kosztuje w środę 39 USD za baryłkę, a Brent nieco ponad 41 USD.

  • Ożywienie popytu na czarne złoto może nastąpić dopiero za dwa lata
  • Ropa naftowa walczy o utrzymanie poziomów powyżej 40 USD za baryłkę
  • Zapasy w centrum magazynowym Cushing wzrosły o 1,61 miliona baryłek, zgodnie z API

Ropa naftowa powiększa straty z powodu niepewnych perspektyw popytu

Według szefa firmy Mercuria Energy Group, globalna konsumpcja ropy może powrócić do poziomu sprzed załamania popytu wywołanego shut-downem w ciągu około 18 miesięcy. Tymczasem firma Gunvor Group i menedżer funduszu hedgingowego Pierre Andurand przewidują, że ożywienie może nastąpić dopiero za dwa lata. Tymczasem Amerykański Instytut Naftowy poinformował, że zapasy ropy w USA spadły w zeszłym tygodniu, podczas gdy zapasy w Cushing wzrosły.

Ropa naftowa walczy o utrzymanie poziomów powyżej 40 USD za baryłkę, ponieważ utrzymujący się shut-down w głównych gospodarkach wzbudził wątpliwości co do trwałego odbicia popytu. Rynek zmaga się również z rosnącą podażą od Libii po OPEC +, przy czym Rosja prawdopodobnie przekroczy swój limit.

Grupa naftowa nadal koncentruje się na pogarszających się prognozach popytu na zimę. Stopniowe wznawianie produkcji w Libii jeszcze bardziej osłabia perspektywy fundamentalne – napisała Vandana Hari, założycielka firmy konsultingowej Vanda Insights w Singapurze.

Dzienne zapotrzebowanie na czarne złoto jest nadal od 4 do 5 milionów baryłek dziennie poniżej poziomu sprzed pandemii, podkreśla Russell Hardy, dyrektor naczelny Vitol Group.

Bardzo trudno jest być optymistycznym, jeśli chodzi o obecną cenę ropy i w nadchodzące Boże Narodzenie – powiedział Ben Luckock, współprzewodniczący w Grupie Trafigura, podczas FT Global Summit.

Tymczasem zapasy ropy w USA spadły w zeszłym tygodniu o ponad 800 tys. baryłek, podczas gdy zapasy w centrum magazynowym Cushing wzrosły o 1,61 miliona baryłek, zgodnie z API. Dostawy benzyny wzrosły o 1,62 mln brk., co byłoby pierwszym wzrostem od ośmiu tygodni, jeśli potwierdzi to Agencja Informacji Energetycznej w środę.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Ropa WTI poniżej 40 dolarów za baryłkę

Cena ropy WTI oscyluje w środę w okolicach 39 USD po spadku o 3,5% we wtorek. Tym samym kurs znalazł się na lipcowych dołkach na ważnym poziomie wsparcia. Przebicie tego poziomu może doprowadzić do kolejnej fali deprecjacji z celem na wrześniowe minima 36 USD. Kontrakty terminowe spadły w tym miesiącu o prawie 9%.

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here