Naga Markets

Ropa naftowa spada do najniższego poziomu od stycznia. Chiński import rozczarowujeCena OIL.WTI spadła w środę poniżej 84 dolarów za baryłkę, najniżej od stycznia, ponieważ obawy o niższy globalny popyt przyćmiły ostrzeżenia prezydenta Putina o potencjalnym wycofaniu wszystkich form rosyjskiej energii. Rozczarowujące dane z największego importera – Chin oraz ponowne ograniczenia w kilku miastach zagroziły dalszymi szkodami gospodarczymi i stonowaną konsumpcją paliw.

Ropa naftowa powraca do spadków

Według dzisiejszych danych, chiński import ropy naftowej spadł w sierpniu o 9,4% w stosunku do roku poprzedniego. Tymczasem zacieśnianie warunków finansowych w głównych gospodarkach i mocniejszy dolar wywierają dodatkową presję na ceny ropy.OIL.WTI, interwał H4. Źródło: xStation5

Z technicznego punktu widzenia cena przełamała poniżej kluczowego wsparcia na poziomie 85,50 USD, które wyznacza dolne ograniczenie struktury 1:1 oraz wcześniejsze reakcje cenowe. Jeżeli obecny sentyment się utrzyma, ruch spadkowy może się pogłębić w kierunku kolejnego ważnego wsparcia przy 76,50 USD, które zbiega się z 61,8% zniesieniem Fibonacciego fali wzrostowej zapoczątkowanej w grudniu 2021 roku.


Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarz po sesji | kantorowy kurs korony szwedzkiej | mercator akcje | selvita giełda | gpw lpp | amrest akcje wykres | kghm kurs akcji |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB
Poprzedni artykułDolar lekko wyhamował zwyżkę. Kurs EUR/USD utrzymuje się w jednak kanale spadkowym
Następny artykułZłoty się umacnia. Decyzja RPP bez niespodzianki, kolejnych podwyżek nie będzie?
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here