Naga MarketsLogo dukascopy na tle górCeny kontraktów terminowych na ropę kontynuują spadki w poniedziałek o ponad 2 procent, powiększając straty z poprzedniego tygodnia. Rynek ropy naftowej odczuwa silną presję, ponieważ inwestorzy nadal zdają się obawiać się wariantu Delta wirusa Covid-19 oraz skutkami, jakie kolejne blokady mogą mieć dla gospodarek głównych konsumentów ropy naftowej.

  • Rynek ropy naftowej nadal kontynuuje spadki
  • Obawy o uderzenie w popyt pojawia się wraz z debatami o kolejne lockdowny
  • Realny ich wpływ jest już widoczny na wykresie surowca
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kontrakty na ropę rozpoczynają tydzień od spadków

W tym momencie kontrakty na rynek ropy naftowej typu West Texas Intermediate (WTI) rozpoczynają dalsze spadki, zainicjowane w ubiegłym tygodniu. Surowiec traci na ten moment już ponad dwa procent, spadając do poziomu 66,44 dolarów za baryłkę. Jak widać, inwestorzy nadal obawiają się rozprzestrzenianiem się wariantu Delta koronawirusa i skutkami, jakie kolejne blokady mogą mieć dla gospodarek głównych konsumentów ropy.Spadek ropy naftowej zaczyna wpływać również na postrzegania analityków z Wall Street obecną i przyszłą sytuację światowych gospodarek. Analitycy z Goldman Sachs Group Inc. obniżyli swoją prognozę wzrostu gospodarczego dla Chin, które niedawno zakończyły program masowych testów w Wuhan – pierwotnym epicentrum pandemii – w następstwie nowych potwierdzonych przypadków.

wykres Kurs ropy naftowej WTI H4 09.08.2021
Kurs ropy naftowej WTI H4 09.08.2021

Warto dodać, że „czarne złoto” napotkało w tym miesiącu na silne przeszkody dające się we znaki, ponieważ szybko rozprzestrzeniająca się odmiana delta przetacza się przez cały świat, prowadząc do ponownych ograniczeń ruchu w niektórych regionach i zbiegając się w czasie ze wzrostem produkcji ze strony OPEC+. Do tego również, wraz z obawami o dalsze rozprzestrzenianie się nowych wariantów wirusa siła dolara osłabiła również atrakcyjność surowców, takich jak ropa naftowa i złoto, co dało się w ostatnim czasie odczuć na wykresach.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych. Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Mimo tego jednak naftowy gigant Saudi Aramco podał w niedzielę raport, z którego wynika, że jego dochód netto w drugim kwartale roku fiskalnego wzrósł o 288% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, wzrastając do 25,5 mld dolarów. Prezes i dyrektor generalny Aramco Amin Nasser skomentował wyniki mówiąc, że chociaż nadal istnieje pewna niepewność co do wyzwań związanych z wariantami COVID19, gigant pokazał, że potrafi szybko i skutecznie dostosować się do zmieniających się warunków rynkowych.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here