Naga Markets

W poniedziałek ceny ropy naftowej kontynuowały wzrost po tym, jak OPEC+ ogłosił, że po raz pierwszy obniży produkcję w 2022 r. Organizacja podała, że w październiku produkcja spadnie o 100 tys. baryłek dziennie. Kontrakty na “czarne złoto” nadal jednak znajdują się poniżej strefy 90 dolarów za baryłkę.

  • Notowania ropy naftowej typu WTI rosły podczas poniedziałkowej sesji
  • Wzrost ten podyktowany jest decyzją OPEC o redukcji produkcji ropy
  • Niewiele jednak zmienia się z technicznego punktu widzenia
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

OPEC ograniczy produkcję ropy?

Stało się – Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) zdecydowała się w poniedziałek o zmniejszeniu produkcji ropy o 100 tys. baryłek dziennie (bpd) w październiku. Pierwsze w tym roku cięcie nastąpiło po zwiększeniu wydobycia o taką samą wielkość we wrześniu.



Chociaż przewodnicząca kartelem Rosja mocno wyrażała sprzeciw wobec jakiejkolwiek formie redukcji produkowania czarnego złota, kraje członkowskie wezwały sekretarza generalnego organizacji Haithama al-Ghaisa, by “rozważył zwołanie w dowolnym momencie spotkania ministerialnego OPEC i państw spoza OPEC w celu zajęcia się rozwojem sytuacji na rynku, jeśli będzie to konieczne.” Następne zaplanowane spotkanie odbędzie się 5 października.

wykres Kurs ropy naftowej WTI 06.09.2022
Kurs ropy naftowej WTI 06.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Wobec tego również kontrakty na ropę naftową kontynuowały wzrost w poniedziałek. Ropa West Texas Intermediate (WTI) na kontraktach w październiku podskoczyła o 3,50% i sprzedawana była po 89,85 USD za baryłkę, natomiast ropa typu Brent na dostawy w listopadzie podskoczyła o 3,73%, podskakując do poziomu 96,49 USD za baryłkę.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty polski kurs | biomed lublin kurs akcji | blik co to | mbank kurs | dolar australijski kurs | kurs euro notowania | 11bit notowania |

wykres Kurs ropy naftowej WTI 06.09.2022
Kurs ropy naftowej WTI 06.09.2022



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>






Poprzedni artykułIndeksy europejskie z niepewnym zamknięciem. Kryzys energetyczny w tle
Następny artykułKolejne spadki Lufthansa. Druga część strajku paraliżuje kolejny program lotów
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here