Naga MarketsW poniższym filmie analityk Capital.com, David Jones, opowiada o handlu ropą i pomaga wejść początkującym w rynek czarnego złota. W nagraniu mowa o podstawach handlu ropą naftową, dodatkowo omówiono charakterystykę surowca, czynniki wpływające na dynamikę kształtowania jego cen oraz inwestowanie w oparciu o kontrakty terminowe.

  • Poradnik na temat handlu ropą naftową został zorganizowany w kilka podstawowych sekcji, zaczynając się od podstaw, przechodząc do bardziej zaawansowanych tematów
  • W nagraniu udzielono odpowiedzi między innymi na pytania czym różni się ropa Brent od ropy WTI, czym są kontrakty CFD i kontrakty terminowe na ropę
  • Oraz co kształtuje popyt i podaż na rynku czarnego złota

Te artykuły również Cię zainteresują
Ropa naftowa: popyt i podaż na rynku czarnego złota

Ropa naftowa jest często nazywana siłą napędową światowej gospodarki nawet w czasach, gdy odnawialne źródła energii są szybko adaptowane. Ropa naftowa nadal pozostaje najważniejszym towarem na świecie, gdzie relacja między podażą a popytem pochodzi głównie z trzech źródeł: Stany Zjednoczone, Rosja i wreszcie OPEC – globalna grupa krajów, na czele której stoi zazwyczaj Arabia Saudyjska.

– Jest to organizacja krajów eksportujących ropę naftową, która wraz z ogromnymi rosyjskimi i amerykańskimi rezerwami ropy naftowej dostarcza światowej gospodarce energię, którą przemysł energetyczny transportuje i dostarcza do domów, a jej dzienna produkcja jest zdumiewającym dowodem na to, że jest to kluczowy przemysł dla wszystkich krajów na całym świecie – komentował David Jones z Capital.com.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

Po stronie popytu mamy największe gospodarki na świecie, Stany Zjednoczone, Europę i Chiny, a następnie mieszankę dużych i średnich przedsiębiorstw. Równowaga pomiędzy stronami podaży i popytu określa cenę ropy naftowej. Ta występować będzie na rynkach jednak w różnych odmianach, a dla inwestorów również w kilku formach aktywów inwestycyjnych. Najbardziej popularne są jednak mieszanki WTI oraz Brent. Pierwsza odnosi się do ropy produkowanej w USA, druga natomiast do ropy europejskiej wydobywanej na morzu północnym.

Ropa naftowa, będąca efektem działania milionów lat procesów geologicznych, jest najważniejszym surowcem nowoczesnej gospodarki. Do największych producentów ropy naftowej zalicza się Arabię Saudyjską, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Kuwejt czy Irak. Wymienione, odpowiedzialne są za ponad 60% całej podaży ropy naftowej. Do czołówki producentów zalicza się również Stany Zjednoczone, Rosję czy choćby Norwegię.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułIle potrwa hossa na Bitcoinie?
Następny artykułNotowania ropy naftowej rozpoczynają tydzień od zwyżki
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here