Naga MarketsSzyb wydobywczy ropy naftowejRynek ropy naftowej pozostaje pod presją podaży za sprawą dużej awersji inwestorów do ryzyka na globalnych rynkach. W obliczu informacji o pozytywnym teście na Covid-19 u amerykańskiej pary prezydenckiej, na dalszy plan zeszło inne wydarzenie – strajk pracowników sektora naftowego w Norwegii.

W środę rozpoczął się strajk pracowników na polu naftowym Johan Sverdrup – czyli największym polu naftowym Europy Zachodniej. Norweskie związki zawodowe zapowiedziały, że od 4 października rozszerzą protest, co może wpłynąć na wydobycie ropy naftowej łącznie z sześciu pól naftowych i zaniechaniu około 330 tysięcy baryłek dziennej produkcji ropy.

Gdyby okoliczności były inne, to strajk prawdopodobnie wpłynąłby pozytywnie na ceny ropy naftowej. Niemniej, obecnie produkcja ropy na świecie przewyższa popyt na ten surowiec, co sprawia, że tego typu informacje nie przekładają się istotnie na ceny. Ponadto, w ostatnich dniach wydobycie i eksport ropy wyraźnie zwiększyła Libia.

Notowania ropy naftowej Brent – dane godzinne

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here