Naga MarketsRopa naftowa pokonała poziom 80 dol.! Czarne złoto najdroższe od 2014 r.Ceny kontraktów terminowych na ropę naftową wzrosły w ubiegłym tygodniu i nadal kontynuują wzrosty w poniedziałek po tym, jak Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i jej sojusznicy (OPEC+) zdecydowali się pozostawić w listopadzie w mocy swoje porozumienie w sprawie miesięcznego wzrostu produkcji ropy naftowej o 400 000 baryłek dziennie. Dodatkowo paliwa grzewcze drożeją, bo niskie zapasy i przerwy w dostawach surowca znacznie ograniczają podaż. Ropa naftowa typu WTI przekracza 80 dolarów za baryłkę po raz pierwszy od 2014 roku.

Ropa naftowa rośnie do najwyższych poziomów od lat

Kontrakty na ropę naftową wzrosną dalej w poniedziałek po tym, jak dalsze problemy z dostawami surowca zgłaszają kolejne kraje. Dodatkowo, w ubiegłym tygodniu Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i jej sojusznicy (OPEC+) zdecydowali się pozostawić w listopadzie w mocy swoje porozumienie w sprawie miesięcznego wzrostu produkcji ropy naftowej o 400 000 baryłek dziennie. Kwota ta jest znacznie niższa w porównaniu z podawaną wcześniej przez media podwyżką o 800 tys. baryłek dziennie.W czwartek rzecznik Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych oświadczył, że obecnie agencja nie rozważa uwolnienia zapasów ropy naftowej z narodowych rezerw strategicznych, ani nie zamierza dążyć do wprowadzenia zakazu eksportu ropy. Oświadczenie to pojawia się dzień po tym, jak sekretarz ds. energii USA zasugerowała, że działania te są narzędziami „rozważanymi” i że w obliczu gwałtownego wzrostu cen benzyny wszystkie opcje są „na stole”.

wykres Kurs ropy naftowej - crude oil - H4 11.10.2021
Kurs ropy naftowej – crude oil – H4 11.10.2021

 

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Po tych komentarzach ceny ropy skoczyły a obecnie surowiec WTI przekracza już zakres 80 dolarów za baryłkę, co jest najwyższym poziomem od lat. Ostatni raz inwestorzy widzieli tak wysokie ceny w 2014 roku, a wydaje się, że niskie zapasy i przerwy w dostawach surowcach, które ograniczają podaż mogą jedynie napędzać surowiec w dalszych wzrostach nawet do poziomów 85 – 90 dolarów za baryłkę. Saudi Aramco szacuje, że brak gazu już zwiększył popyt na ropę o około 500.000 baryłek dziennie, a Goldman Sachs Group Inc. widzi jeszcze większy wzrost konsumpcji.

Autor poleca również:

invest

Partnerem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here