Naga MarketsCena ropy nafotwejAnalitycy z Goldman Sachs przedstawili optymistyczne prognozy dotyczące ropy naftowej typu Brent na 2021 r., pomimo niepewnych fundamentów. W ich ocenie czarne złoto wzrośnie w przyszłym roku w okolice 65 USD za baryłkę. W czwartek cena ropy Brent nieznacznie się umacnia oscylując powyżej 48 USD/brk.

  • Cena ropy odnotuje wzrost w przyszłym roku w związku z przywróceniem równowagi na rynku
  • Fala zimowa spowoduje uderzenie w światowy popyt na ropę o 3 mln baryłek dziennie
  • Podstawowy scenariusz rynkowy przewiduje 3-miesięczne opóźnienie w cięciach produkcji OPEC +

Brent po 65 USD za baryłkę w 2021 r. – Goldman Sachs

Cena ropy Brent odnotuje wzrost w przyszłym roku w związku z przywróceniem równowagi na rynku tj. wzrost popytu wraz ze znoszeniem kolejnych lockdownów oraz niewielką odpowiedzią podaży spoza OPEC – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak rynek stoi obecnie w obliczu malejącego krótkoterminowego popytu z Europy z powodu utrzymujących się blokad. W ocenie ekspertów fala zimowa spowoduje uderzenie w światowy popyt na ropę o 3 mln baryłek dziennie, co zostanie tylko częściowo zrównoważone ogrzewaniem i uzupełnianiem zapasów.

Istnieją silnie sprzeczne sygnały, które mogą spowodować wahania cen w nadchodzących tygodniach, co dodatkowo skomplikuje decyzję OPEC + o opóźnieniu lub wdrożeniu planowanego wzrostu produkcji o 1,9 mln brk. dziennie w styczniu – dodano.

Aktualnie podstawowy scenariusz rynkowy przewiduje 3-miesięczne opóźnienie w cięciach produkcji OPEC +.

Jeśli cięcia nie zostaną przedłużone będzie to oznaczać spadek cen ropy o 5 USD za baryłkę w porównaniu z obecnymi poziomami – podsumowano.

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here