Naga MarketsKurs ropy WTI w górę o 70% w maju. Napięcia USA-Chiny hamują wzrost cenRopa naftowa w tym tygodniu zmniejszyła swój największy miesięczny wzrost w historii. Inwestorzy ponownie obawiają się słabszego popytu w wyniku pogarszających się stosunków amerykańsko-chińskich, nawet gdy historyczne cięcia w produkcji przywróciły na rynek względną stabilizację cen. W piątek ropa WTI kosztuje niecałe 33 USD/brk., a Brent nieco ponad 35 USD/brk.

  • Trump ogłosi w piątek nową politykę wobec Chin
  • OPEC + rozważa poluzowanie w cięciach produkcji
  • Popyt na ropę mozolnie wraca do poziomu sprzed pandemii

Ropa naftowa odnotowała historycznie najlepszy i najgorszy miesiąc w 2020 r.

Podczas gdy notowania ropy WTI spadły do poziomu blisko 33 USD za baryłkę, surowiec jest nadal na drodze do największego miesięcznego wzrostu w historii sięgającej prawie czterech dekad. Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że ogłosi nową politykę wobec Chin w piątek po tym, jak Pekin kontynuuje „atak” na Hongkong.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek ropy zaczął się odradzać w tym miesiącu po katastrofie popytu wywołanej przez COVID-19 oraz po tym, jak OPEC + zaczął drastycznie zmniejszać wydobycie. Jednak inwestorzy będą obserwować wszelkie zmiany, gdy koalicja spotka się na początku czerwca po tym, jak Rosja zasygnalizowała, że ​​zmniejszy swoje ograniczenia w produkcji.

Na rynku występuje niestabilność w związku z eskalacją konfliktu między USA i Chinami. Istnieją również pytania, czy producenci OPEC + będą nadal ograniczać produkcję w obecnym tempie wraz ze wzrostem cen i powrotem popytu – powiedział Kwangrae Kim, analityk towarów w Samsung Futures Inc.

W tym roku ropa naftowa odnotowała swój najlepszy i najgorszy miesiąc. Źródło: Nymex

Powrót zużycia ropy do poziomu sprzed koronawirusa – jeśli w ogóle – będzie prawdopodobnie długi i niepewny, choć rafinerie w Chinach, Indiach i Korei Południowej kupują coraz więcej surowca, a popyt na benzynę rośnie, gdy ludzie wracają do normalnego trybu pracy. Citigroup Inc. prognozuje nawet, że rekordowa nadwyżka w drugim kwartale przełoży się na rekordowy deficyt w ciągu trzech miesięcy od lipca.

Nadal istnieją obawy, że druga fala infekcji w regionach na całym świecie może zakłócić kruche ożywienie lub że wyższe ceny mogą zachęcić producentów do zwiększenia wydajności.

Trump powiedział, że zorganizuje konferencję prasową, aby omówić wątek Chin w piątek, ale nie podał konkretnej godziny. Wszelkie środki podjęte przez USA byłyby najprawdopodobniej w nawiązaniu do posunięcia Pekinu, które według zwolenników demokracji w Hongkongu ograniczą wolność słowa i podważą niezależność sądownictwa w mieście.

OPEC + ma się spotkać w dniach 9-10 czerwca, aby przedyskutować, czy grupa powinna przedłużyć swoje rekordowe cięcia produkcji, czy też zacząć je ograniczać. W tym tygodniu prezydent Rosji Władimir Putin i książę Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman potwierdzili swoją współpracę.

Ropa WTI wzrasta w maju ponad 70 procent!

Notowania ropy naftowej WTI wzrosły w mijającym miesiącu od poziomu 18,10 USD do niemal 35 USD w tym tygodniu odnotowując miesięczny wzrost niemal 72 procent. Kupujący zdołali przebić kwietniowe maksimum 29,11 USD, co w przypadku utrzymywania się pozytywnych nastrojów na rynkach i ograniczonej produkcji OPEC powinno wspierać dalszy wzrost cen. Najbliższym poziomem oporu jest 41,07 USD, a wsparciem 29,11 USD.

Capitalcom
Kurs ropy WTI na interwale miesiecznym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale miesiecznym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here