Naga MarketsWydowbywanie ropyCena ropy naftowej utrzymuje się od kilku dni na względnie stabilnym poziomie, nieco powyżej 45 dolarów za baryłkę w przypadku ropy WTI i niespełna 48 dolarów za ropę Brent. Warto zwrócić uwagę, że jest to najwyższa wycena czarnego złota od pierwszej połowy marca br. Okazuje się jednak, że stabilizacja ta może potrwać aż do czwartku, kiedy to odbędzie się spotkanie OPEC+ nt. ewentualnego wzrostu produkcji.

  • Cena ropy wzrosła do najwyższego poziomu od pierwszej połowy marca
  • OPEC+ rozważa stopniowe zwiększanie wydobycia

OPEC+ spotyka się we czwartek

Członkowie OPEC+ spotkają się w czwartek, a nie jak było to pierwotnie zaplanowane – we wtorek, aby dać sobie więcej czasu na zastanowienie się nad tym, czy nie opóźnić planowanego na styczeń zwiększenia wydobycia. Podczas gdy niektórzy postrzegają rynek jako zbyt kruchy, aby wchłonąć dodatkową podaż ropy, inni są skłonni pompować więcej, aby wykorzystać wyższe ceny surowca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozmowy w ramach OPEC+ komplikuje największy miesięczny wzrost ceny ropy naftowej od maja. Minister energetyki Arabii Saudyjskiej książę Abdulaziz bin Salman zasygnalizował w poniedziałek swoje niezadowolenie z sytuacji, mówiąc innym, że może zrezygnować ze stanowiska współprzewodniczącego komitetu, który nadzoruje umowę wydobywczą.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Mimo, że ministrowie osiągnęli pewien konsensus w sprawie utrzymania cięć przez kolejne trzy miesiące, to jednak pojawiły się pewne tarcia ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w sprawie kwot. Jakby tego było mało, Kazachstan odstąpił od ich przedłużenia.

Fakt ten sprawia, że OPEC+ prawdopodobnie będzie musiał pójść na ustępstwa, które mogą przybrać formę krótszego przedłużenia, a następnie stopniowego wzrostu produkcji.

– Pewien rodzaj kompromisu jest nadal bardzo, bardzo prawdopodobne do osiągnięcia – uważa Bjarne Schieldrop, główny analityk surowcowy w SEB AB.

Eksperci z RBC Capital Markets wskazują iż OPEC+ prawdopodobnie zgodzi się na kompromis, który z krótkim przedłużeniem ograniczenia wydobycia, po którym nastąpi stopniowy wzrost produkcji. Wskazują oni jednak, że jeśli ograniczenie wydobycia zostanie złagodzone, ceny ropy Brent mogłyby spaść nawet do 40 dolarów za baryłkę z niespełna 48 USD obecnie.

Brent Daily

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar na minimach, Wall Street na szczytach. Rynki na dawnych torach
Następny artykułKNF nałożyła karę wysokości 10 mln zł na Idea Bank
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here