Naga MarketsAutor poleca również: Dalszy wzrost cen ropy naftowej. Brent osiągnie 75 USD w III kwartale Krótkotrwałe odbicie euro. EUR/USD spadnie do 1,15 na koniec roku Frank ucierpi na globalnym ożywieniu. Dalsze wzrosty EUR/CHF Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ranking kryptowalut | kurs s&p 500 | notowania biomed | ropa prognozy | kryptowaluta |Cena ropy naftowej WTI we wtorek rano wzrasta powyżej 64 dol. za baryłkę. Kurs surowca jest na miesięcznych maksimach, a zmienność znacznie się uspokoiła. Wzrosty w ostatnich tygodniach wspiera słabnący dolar oraz spodziewana poprawa sytuacji gospodarczej wraz wydobywaniem się wielu państw z kryzysu wywołanego pandemią.

  • To już rok od kiedy cena ropy drastycznie spadła do ujemnych poziomów 20 kwietnia 2020 roku.
  • Wtedy, w trakcie szalonej sesji, cena ropy wyniosła nawet -40 dol. za baryłkę! 
  • Aktywność w sektorze rafineryjnym w Stanach Zjednoczonych jest najwyższa od początku pandemii

Ropa naftowa powyżej 64 dol. bbl. w rocznicę wielkiego krachu

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX we wtorek rano wzrasta o 1,02% do 64,09 dol. za baryłkę. Ten miesiąc przyniósł zatem jak do tej pory zwyżkę o 8,3% odreagowując część marcowej przeceny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ropa naftowa na miesięcznych maksimach powyżej 64 dol. za baryłkę
Notowania ceny ropy WTI. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, ropa naftowa Brent notowana na europejskiej giełdzie ICE we wtorek drożeje o 1,04% do 67,80 dol. za baryłkę.

Ropa naftowa na miesięcznych maksimach powyżej 64 dol. za baryłkę
Notowania ropy Brent. Źródło: tradingview.com

Sytuacja na rynku ropy naftowej odzwierciedla nadzieje na zwiększony popyt na paliwa w tym roku wraz z otwieraniem gospodarek. W Wielkiej Brytanii luzowane są obostrzenia, gdy większość dorosłych obywateli otrzymała już pierwszą dawkę szczepionki.

Dodatkowym bodźcem dla wzrostów notowań ropy jest osłabienie dolara, co w naturalny sposób wpływa na wzrost cen surowca denominowanych w tej walucie. Indeks dolara od początku kwietnia opadł już o 2,43%.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

W rynkowych kuluarch i opiniach analityków pojawiają się głosy o tym, że OPEC+ może nieco zrewidować swój plan luzowania ograniczeń wydobycia. Nadal spodziewane jest pewne niewielkie ich zniesienie, jednak możliwe, że w mniejszym zakresie niż oczekiwano jeszcze przed miesiącem.

Zobacz również: Jak handlować ropą naftową w Plus500?

Jeśli ceny pozostaną w obecnym zakresie, to OPEC nie będzie chciał dokonać żadnych zmian wobec tego, co został ustalone na maj i czerwiec. Wciąż, wydaje się, że ceny ropy naftowej nie uwzględniają niedoszacowania ryzyka spowolnienia odbicia popytu na ropę w Indiach i Europie, mimo poprawy sytuacji w USA. – zauważyła Vandana Hari z Vanda Insights w Singapurze.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ranking kryptowalut | kurs s&p 500 | notowania biomed | ropa prognozy | kryptowaluta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here