Naga MarketsPlatforma wydobywcza ropyJak dotychczas, bieżący tydzień na rynku ropy naftowej przyniósł systematycznie i dość dynamiczne wzrosty notowań ropy naftowej. Dzisiaj jednak ceny tego surowca delikatnie osuwają się w dół, niwelując część zwyżki z wczorajszej sesji.

Cena ropy naftowej delikatnie osuwaja się w dół

Z pewnością na rynku ropy naftowej w tym tygodniu pojawiło się wiele ważnych impulsów dla strony popytowej. Po pierwsze, pojawiły się kolejne doniesienia o tym, ze państwa zrzeszone w OPEC+ są gotowe na zdecydowane działania zmierzające do wsparcia notowań tego surowca na światowym rynku. W grę wchodzi nawet kolejne obniżenie produkcji, jeśli okaże się, że ponowny lockdown w niektórych krajach mocno ograniczy popyt na ropę naftową.

Po drugie, w tym tygodniu pojawiły się dane pokazujące zaskakująco duży spadek zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych – zarówno Amerykański Instytut Paliw, jak i Departament Energii USA, oszacowały zniżkę zapasów ropy na 8 mln baryłek, podczas gdy oczekiwano wzrostu zapasów o około 2 mln baryłek. Te informacje istotnie wsparły stronę popytową na rynku ropy w tym tygodniu.

Kwestia amerykańskich wyborów prezydenckich pozostaje raczej na drugim planie, aczkolwiek nie oznacza to, że nie ma zupełnie wpływu na ceny ropy. Teoretycznie, kupującym na rynku ropy naftowej bardziej sprzyjałaby wygrana Donalda Trumpa, bowiem obecny amerykański prezydent z pewnością utrzymałby sankcje dotyczące eksportu ropy z Iranu i Wenezueli, tymczasem Joe Biden może prowadzić łagodniejszą politykę międzynarodową.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienneNotowania ropy naftowej WTI – dane dzienne

Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here