Naga MarketsRopa naftowa minimalnie rośnie po wybuchu tankowca w Arabii SaudyjskiejKontrakty futures na słodką ropę naftową WTI zyskują o poranku 1,07%, po eksplozji w jednym ze zbiorników tankowca BW Rhine w saudyjskiej Dżuddzie. Tłumaczy się, że do wybuchu doszło “z zewnętrznego źródła”, jak wskazuje właściciel statku firma Hafnia.

Ceny ropy naftowej nadal dyktowane dobrym sentymentem

Na obecną chwilę nie ma potwierdzenia czy doszło do sporego wycieku ropy naftowej. Pamiętajmy przy tym, że ostatnie dane z EIA pokazały wzrost zapasów crude oil do poziomu 15,189 mln brk wobec oczekiwanego spadku o 0,679 mln brk. Cały czas jednak nastroje na rynku ropy naftowej dyktowane są przez dobry sentyment wokół szczepionki na Coronę, opierając się presji spadkowej skokowo zmniejszonego popytu na płynne, czarne złoto.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pamiętajmy także, że już 16 grudnia br. spotka się ministerialny komitet monitorujący (JMMC – Joint Ministerial Monitoring Committee). Ponadto sytuacja na tym rynku może być niestabilna z uwagi na newsy dot. porozumienia naftowego OPEC+. Niemniej główne spotkanie OPEC+ odnośnie zmian w porozumieniu naftowym jest wstępnie zaplanowane na 4 stycznia 2021 r.

Wykres dzienny CFD na ropę naftową WTI

Z punktu widzenia techniki FOIL konsolidują się w wąskim zakresie 47,50 – 45,00 USD, więc dopiero wybicie kierunkowe z tego zakresu powinno nadać konkretny impet do dalszych zmian cen ropy naftowej. Co więcej warto pamiętać, że średnia ruchoma z 200 sesji w ujęciu klasycznym wypada przy 36,22 USD i nieznacznie się unosi. Tą zależność potwierdzają układy na RSI / CCI z 14 sesji, stąd zapewne wzmacniany jest spokój dla bazowej tendencji w notowaniach FOIL.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here