Naga MarketsRopa naftowa ma swój własny „GameStop”. Spółka wydobywająca 70 baryłek ropy dziennie w górę o 1000%Łukasz Skiba z Comparic24.tv zaprasza na kolejną odsłonę programu Rynkowe Tankowanie, w którym  dokonuje przeglądu najważniejszych wydarzeń na rynku ropy. W najnowszym odcinku porusza między innymi temat zgodności porozumienia OPEC+ z grudnia, danych napływających z chińskiego rynku, spadających zapasów czarnego złota w Stanach Zjednoczonych oraz silnego podbicia akcji małej spółki wydobywczej, które porównuje do spekulacji na akcjach GameStop.

  • Spółka New Conecept Energy w trakcie jednej sesji rosła o niemal 1000%
  • Jej akcje z poziomu 2,3 dol. pięły się do niemal 31 dol. w trakcie sesji 28 stycznia 2021 r.
  • Od tego czasu miejsce miała jednak trzydniowa korekta i obecnie notowane są po 6,5 dol. (utrzymując około 180% zysku)

Te artykuły również Cię zainteresują
New Conecept Energy, niewielka spółka wydobywcza i short squeeze jak na GameStop?

Rynek giełdowy ostatnimi dniami żyje głównie tematem spółki GameStop, silnych spekulacyjnych wzrostów oraz wyciskania krótkich pozycji (z ang. short squeeze), który miał doprowadzić fundusze hedgingowe do utraty miliardów dolarów.

Łukasz Skiba zwraca jednak uwagę na bardzo podobny przykład spółki związanej jednak z rynkiem wydobywczym, a mianowicie notowanej na NYSE firmy New Concept Energy.

Mamy tutaj też naftowy wątek. Jak zauważyło kilka agencji działania spółki WallStreetBets mogła skupić się również na spółce New Concept Energy, która zatrudnia 5 osób i wydobywa 70 baryłek ropy dziennie. Kurs tej spółki na przestrzeni jednego dnia wzrastał aż o 1000 procent – komentuje Łukasz Skiba z Comparic.24tv

Akcje New Concept Energy. Źródło: Tradingview.com

Z dokumentów spółki wynika, że New Concept Energy produkuje zaledwie 70 baryłek ropy dziennie i ma zarząd, którego średnia wieku wynosi 74 lata. Gene S. Bertcher, który pełni funkcję prezesa, głównego dyrektora wykonawczego, prezesa i dyrektora finansowego, zarobił w 2019 roku 56 500 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres roczny | dax prognozy | dax30 | notowanie euro | de30 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCCC coraz mocniejsze w internecie – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułWIG20: spadek największych spółek – KGHM i CD Projekt
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here