Naga MarketsKryzys energetyczny wspiera dalszy wzrost ropy naftowejKontrakty terminowe na ropę naftową trzymają się powyżej 80 dol. za baryłkję kolejną sesję z rzędu, kiedy kolejne firmy dostarczające energię w Wielkiej Brytanii ogłosiły, że zakończą działalność w związku z kryzysem, który obecnie dotyka sektor. Inwestorzy stale przyglądają się temu, jak światowy kryzys energetyczny wpływa na popyt tej zimy, która z sezonowego punktu widzenia również wspiera surowce we wzrostach.

  • Ceny ropy naftowej utrzymują się na wysokich poziomach w środę
  • Za baryłkę ropy WTI trzeba obecnie zapłacić ponad 80,50 USD
  • Z informacji wynika, że kolejne firmy dostarczające energię w Wielkiej Brytanii zakończą działalność

Ropa naftowa nadal pozostaje droga

Zmienność na kontraktach ropy naftowej pojawia się w momencie, gdy ceny surowca stabilizują się w przedziale 79 – 81 dolarów za baryłkę. Zachowawczość Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC i OPEC+) i jej sojuszników w przywracaniu dostaw spowodowała dalszy wzrost cen.Tymczasem analitycy, w tym stratedzy UBS Group AG podnieśli swoje szacunki dla dalszego wzrostu ropy naftowej zarówno w Nowym Jorku, jak i w Londynie z powodu silniejszego popytu w sektorze energetycznym i ożywienia konsumpcji paliwa lotniczego w USA. Tymczasem z wiadomości Zjednoczonego Królestwa wynika, że kolejne firmy dostarczające energię w Wielkiej Brytanii ogłosiły, że zakończą działalność w związku z kryzysem, który obecnie dotyka sektor.

wykres Kurs ropy naftowej H1 13.10.2021
Kurs ropy naftowej H1 13.10.2021

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Urząd ds. Rynku Gazu i Energii Elektrycznej (Office of Gas and Electricity Markets – Ofgem), brytyjski regulator rynku energii, prowadzi podobno negocjacje z czterema firmami na temat zainicjowania procesu Supplier of Last Resort (SOLR), który ma pomóc ich klientom w przeniesieniu się do innych dostawców i zapewnić im ciągłość dostaw energii. Niektóre z tych czterech firm prawdopodobnie ogłoszą swoje odejście z rynku już w środę, 13 października, jak podano w raporcie.
To, co dzieje się z gazem nie tylko w Europie, może martwić również niektóre kraje azjatyckie o wschodzących gospodarkach. Niektóre kraje azjatyckie wracają obecnie do oleju opałowego, co może mieć wpływ na rynek ropy – powiedział we wtorek dyrektor generalny TotalEnergies, Patrick Pouyanne podczas konferencji Evolen w Paryżu.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here