Naga MarketsDziś na europejskich parkietach giełdowych dominują wzrosty, ale szczególnie zdaje się wyróżniać jeden indeks – włoski FTSE MIB, który zwyżkuje o ok. 2 proc. Europejskie indeksy zdają się zwyżkować w środę, a wśród nich niemiecki DAX 30 rośnie o 0,8 proc. Optymizm na giełdach zdaje się wynikać z pozytywnych informacji ze spółek i nadziei na ożywienie gospodarcze, jeśli przyspieszone zostaną dostawy szczepionek na COVID.

Optymizm na rynkach w oczekiwaniu na ożywienie

W krajach europejskich liczba nowych zakażeń i zgonów stopniowo spada, co może być skutkiem wprowadzonych wcześniej restrykcji. Jeśli zatem udałoby się przyspieszyć szczepienia, to wraz z opadającym wskaźnikiem zarażeń, hospitalizacji i zgonów gospodarki mogłyby wrócić do normalnego funkcjonowania późnym latem bądź jesienią br. To zdają się dyskontować rynki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wspomniany Indeks FTSE MIB zyskał w środę ok. 2 proc. na wieść o tym, że prezydent Włoch mianował byłego prezesa Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghiego na premiera kraju. Nominacja ta nastąpiła po dwóch nieudanych rundach w niższej izbie parlamentu w celu powołania nowego rządu. Misją Draghiego byłoby wyprowadzenie włoskiej gospodarki z największej zapaści od czasu II wojny światowej. Rynek, co pokazuje wzrost włoskiego indeksu, pozytywnie zareagował na tę nominację, na co również wskazywać może spadek oprocentowania 10-letnich obligacji Włoch.

Demokraci przeforsują pakiet 1,9 bln USD?

W Stanach Zjednoczonych kontrakty terminowe kontynuowały wzrosty przez trzecią sesję z rzędu. Nasdaq 100 osiągnął rekordowy poziom, gdy opublikowane we wtorek już po zamknięciu sesji wyniki Amazon i Alphabet okazały się lepsze od oczekiwań inwestorów. Amazon podał wyniki prawie dwukrotnie wyższe od prognoz, ale Jeff Bezos ogłosił rezygnację z funkcji prezesa. Wyniki Alphabetu również zaskoczyły dzięki reklamom i usługom w chmurze.

Senat USA przegłosował stosunkiem 50:49 głosów, aby rozpocząć debatę nad uchwałą budżetową na rok fiskalny 2021, która pozwoli Demokratom uchwalić plan stymulacyjny o wartości 1,9 bln dolarów bez głosów Republikanów. Prezydent Joe Biden i sekretarz skarbu Janet Yellen powiedzieli, że kontrpropozycja grupy 10 Republikanów z Senatu o wartości 618 mld dolarów jest zbyt mała.

Cena baryłki ropy forsuje próg 55 USD

Na rynku ropy naftowej środa zdaje się przynosić kontynuację wzrostów cen. Oprócz większego od oczekiwań spadków zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym tygodniu wyniósł on 4,3 mln baryłek, sentyment wspierały też doniesienia o postępach w rozmowach o stymulowaniu gospodarki USA, a także informacja, że we wtorek w Chinach odnotowano najmniejszą od ponad miesiąca liczbę nowych zachorowań na COVID-19 w ciągu jednego dnia.

Po stronie podażowej najnowsza ocena OPEC+ wskazała, że do czerwca zapasy ropy spadną poniżej pięcioletniej średniej. Arabia Saudyjska dobrowolnie ograniczyła produkcję o 1 mln baryłek dziennie w lutym i marcu, a Rosja planuje w tym miesiącu zmniejszyć eksport ropy o prawie 20 proc. – do trzymiesięcznego minimum.
Rynki oczekują teraz na posiedzenie Wspólnego Komitetu Ministerialnego OPEC w dalszej części dnia, a także na dane EIA. W środowy poranek cena baryłki ropy WTI przekroczyła 55 USD i była najwyższa od drugiej połowy stycznia 2020 r.

Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

76.44 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | kursy kryptowalut wykres | bitcoin info | s&p notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here