Naga MarketsRopa naftowa i notowania giełdowe w dół przez Covid-19. Zyskuje kurs dolaraPoniedziałek zakończył się jedną z najgorszych sesji giełdowych w Stanach Zjednoczonych od wielu miesięcy. Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o ponad 700 punktów, notując najgorszy dzień od października, podczas gdy S&P 500 spadł o 1,6 proc., a Nasdaq Composite o 1,1 proc.

Wall Street z mocnym spadkiem

Dziś, we wtorek, kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy zdają się rosnąć, próbując odrobić straty po gwałtownej wyprzedaży Wall Street na poprzedniej sesji. Inwestorzy skupili się na sezonie wyników za drugi kwartał. IBM opublikował wyniki lepsze od oczekiwań i odnotował największy wzrost przychodów od trzech lat (przychody ze sprzedaży wzrosły w II kwartale 2021 r. o 3 proc. osiągając pułap 18,75 mld USD). Dziś poznamy także raporty Netflix Inc i Philip Morris International.Czego boją się inwestorzy?

Na rynkach nie ustają jednak obawy o spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego. Spowodowane są szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu delta COVID-19, co może prowadzić do wprowadzania restrykcji. Linie lotnicze i operatorzy rejsów wycieczkowych mogą wciąż mieć problemy na skutek obaw o ograniczenia w podróżowaniu. Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób wezwało Amerykanów do unikania podróży do Wielkiej Brytanii.

Kolejne obawy inwestorów wiążą się z działaniami banków centralnych. W obliczu rosnącej inflacji mogą one zacieśniać politykę monetarną wcześniej, niż oczekiwano. Instytucje te stają przed trudnym wyborem: czy wspierać wzrost gospodarczy przez luźną politykę monetarną, czy też zacząć hamować wzrost cen.

Ropa wśród obaw o popyt i decyzji o zwiększeniu produkcji

Zmienność pojawiła się na rynku ropy naftowej, gdzie cena baryłki WTI w poniedziałek tąpnęła o ponad 8 proc., ponieważ OPEC+ zgodził się na zwiększenie wydobycia, a wariant Delta COVID-19 pogorszył perspektywy odbudowy popytu na paliwa.

Po początkowym niepowodzeniu i sprzeciwie ze strony Zjednoczonych Emiratów Arabskich OPEC+ zdecydował w niedzielę o zwiększeniu całkowitej produkcji ropy naftowej o 400 tys. baryłek dziennie, począwszy od sierpnia 2021 r. Kartel uzgodnił również nowe przydziały produkcyjne dla kilku członków od maja 2022 r., w tym dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Rosji, Kuwejtu i Iraku.

Kontrakty terminowe na ropę WTI oscylowały dziś rano wokół 67 dolarów za baryłkę, czyli na najniższym poziomie od blisko dwóch miesięcy i znacznie poniżej maksimów z tego roku, czyli ok. 77 USD za baryłkę.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cyfrowy polsat akcje | złoty kurs | lotos kurs | zagraniczni brokerzy forex | komentarze gieldowe | gpw | Kurs hrywny |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here