Naga MarketsCeny ropy naftowej odbijają w środę, gdy rynek oczekuje przedłużenia paktu przez OPEC +. Jednocześnie zwiększają się nadzieje na przyszłe ożywienie popytu na czarne złoto w związku ze znoszeniem kolejnych restrykcji. Ropa Brent kosztuje w środę około 47,50 USD za baryłkę, a WTI 44,50 USD/brk.

  • Niespodziewany wzrost zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych
  • OPEC + odłożyła rozmowy w sprawie przyszłorocznej polityki wydobycia ropy na czwartek
  • ZEA będą miały trudności z kontynuacją tak samo głębokich redukcji do końca 2021 r.
  • Jakiekolwiek rozczarowanie oczekiwań rynku wywoła brutalny szał sprzedaży

OPEC + powinien przedłużyć cięcia produkcji do końca I kw. 2021 r.

W tym tygodniu na ceny uderzył niespodziewany wzrost zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo OPEC i jej sojusznicy stworzyli niepewność z dwudniowym opóźnieniem formalnego spotkania, gdzie ma zostać podjęta decyzja, czy zwiększyć produkcję w styczniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane branżowe z American Petroleum Institute pokazały, że zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w zeszłym tygodniu o 4,1 miliona baryłek, w porównaniu z oczekiwaniami analityków na poziomie 2,4 miliona baryłek.

opec2 ccOdczyt pojawił się po tym, jak Organizacja Krajów Eksportujących Ropę (OPEC), Rosja i inni sojusznicy, grupa znana jako OPEC +, odłożyła rozmowy w sprawie przyszłorocznej polityki wydobycia ropy na czwartek.

Grupa w tym roku narzuciła redukcję produkcji o 7,7 mln baryłek dziennie, ponieważ globalny lockdown wpłynął negatywnie na popyt na paliwo. Powszechnie oczekuje się, że obniżki te zostaną przeniesione na okres od stycznia do marca 2021 r.

Jednak Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) oświadczyły w tym tygodniu, że nawet jeśli mogą wspierać przedłużenie cięć, będą miały trudności z kontynuacją tak samo głębokich redukcji produkcji do końca 2021 r.

Doniesienia o wewnętrznych niezgodach w kartelu naftowym po poniedziałkowym wirtualnym spotkaniu podważyły ​​panujący optymizm – napisał Stephen Brennock z brokera naftowego PVM.

Dodał, że oczekiwania rynkowe wciąż skłaniają się ku przedłużeniu obecnej transzy cięć do pierwszego kwartału 2021 r.,

OPEC + ma świadomość, że jakiekolwiek rozczarowanie oczekiwań wywoła brutalny szał sprzedaży – podkreślił.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Ropa naftowa odbija po słabym początku tygodnia

Notowania ropy WTI i Brent nieznacznie wzrastają w środę po przecenie od początku tygodnia. Kurs przetestował okolice istotnego wsparcia w okolicach 43,75 USD. Jego przebicie wyhamowałoby presję wzrostową, która trwa od początku listopada i otworzyłoby ponownie drogę do testu okrągłego poziomu 40,0. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi listopadowe maksimum 46,24.

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here