Naga MarketsCena ropy WTI w górę pomimo niespodziewanego zwiększenia się rezerw w USACena ropy naftowej WTI nieznacznie wzrasta w czwartek rano mimo zaskakującego wzrostu zapasów surowca w Stanach Zjednoczonych w zeszłym tygodniu, jak wynika z danych zaprezentowanych przez Energy Information Administration.

Ropa WTI

Cena ropy WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w porannej części czwartkowej sesji wzrasta o skromne 0,08% do 74,87 dol. za baryłkę. Burzliwa sesja w środę ostatecznie zakończyła się zaledwie 0,61% na minusie.W ostatni dzień kwartału notowania ropy WTI zmierzają do zakończenia go zwyżką o 1,93%. Łącznie od początku roku surowiec podrożał już o 54,33%.

 

Cena ropy WTI w górę pomimo niespodziewanego zwiększenia się rezerw w USA
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, ropa Brent notowana na europejskiej giełdzie ICE w czwartek również drożeje, o 0,10% do 78,54 dol. bbl.

Rezerwy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych niespodziewanie wzrosły w zeszłym tygodniu o 4,6 mln baryłek wobec prognozy zakładającej ich spadek o 1,65 mln baryłek. Poprzedni odczyt pokazał skurczenie się ich o 3,48 mln baryłek.

Zobacz również: Elon Musk chwali chomika, który handluje dogecoinem (DOGE) za pokonanie Warrena Buffetta

Jak podał Reuters, wzrost poziomu zapasów zbiegł się w czasie z powrotem produkcji ropy naftowej w USA to mniej więcej tego samego poziomu co przed huraganem Ida.

invest

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na początek przyszłego tygodnia zaplanowane jest spotkanie przedstawicieli OPEC+, którzy będą debatować nad podtrzymaniem planu zwiększenia produkcji o 400 tys. baryłek dziennie w październiku. Zapewne postanowią oni także, że podobny poziom redukcji zostanie utrzymany w listopadzie.

Sytuacja jest także napięta w Chinach, gdzie kwestia zadłużenia Evergrande została odsunięta w czasie przez jedynie częściową spłatę odsetek, ale problem nie został jeszcze przecież zażegnany. Niepewność wywoływana przez tę sprawę przekłada się na sentyment na rynku ropy naftowej, bowiem Chiny są największym importerem surowca na świecie i drugim jego największym konsumentem.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here