Naga MarketsCena ropy nafotwejCena ropy naftowej wzrasta cztery tygodnie z rzędu i oscyluje na szczytach tuż przed spotkaniem OPEC+ w przyszłym tygodniu. Analityk naftowy MUFG Banku prognozuje, że cena ropy Brent i WTI na koniec 2020 r. wyniesie odpowiednio 48 i 45 USD.

  • Wyniki wyborów w USA i wieści o znoszeniu niektórych obostrzeń pomogły w gwałtownym odbiciu cen ropy
  • Bycze sygnały i dalsza zwyżka są wysoce prawdopodobne w najbliższym czasie
  • OPEC+ najprawdopodobniej opóźni planowany wzrost produkcji o 1,9 mln baryłek dziennie o 3 miesiące do kwietnia

Prognozy Brent Oil i WTI na koniec roku wynoszą 48 USD i 45 USD – MUFG

Wyniki wyborów w USA i wieści o znoszeniu niektórych obostrzeń pomogły w gwałtownym odbiciu cen ropy w ostatnich tygodniach. Podbiło to cenę ropy do najwyższego poziomu od czasu wstrząsu wywołanego przez COVID-19 na początku tego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bycze sygnały i dalsza zwyżka są wysoce prawdopodobne w najbliższym czasie – napisano w raporcie.

Wyższe cenie ropy wynikały z oczekiwań, że ​​OPEC+ będzie działał w celu ograniczenia podaży na zbliżającym się spotkaniu 30 listopada i 1 grudnia. Szanse są ogromne, że OPEC+ zgodzi się opóźnić planowany wzrost produkcji o 1,9 mln baryłek dziennie o 3 miesiące do kwietnia.

Taki scenariusz pomógłby przywrócić rynek do niewielkiego deficytu 0,9 mln baryłek dziennie w I kwartale z oczekiwanej nadwyżki w grudniu – dodano.

Cele na koniec roku wg MUFG Banku dla Brent i WTI zostały ustalone na poziomie 48 USD i 45 USD za baryłkę. Jednocześnie podkreślają, że głębsze cofnięcie się globalnego wzrostu spowodowane ponownymi ograniczeniami pozostaje głównym ryzykiem spadku ceny ropy.

Nasza optymistyczna prognoza cen ropy sprzyja dalszym wzrostom walut związanych z ropą. Rubel ma największe pole do wzmocnienia, biorąc pod uwagę, że jest już tani w stosunku do ostatnich cen ropy – podsumowano.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy Brent na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here