Naga MarketsPole naftowe na tle zachodzącego słońcaZbliżając się do spotkania OPEC+ 5 i 6 marca we Wiedniu, oczy inwestorów coraz mocniej skupiają się na cenie ropy naftowej, która uległa w minionym tygodniu silnej deprecjacji. Financial Times donosi, że Arabia Saudyjska prosi producentów, w tym Rosję, o ograniczenie produkcji o dodatkowe 1 mln baryłek dziennie. Z kolei Donald Trump ostrzegł przed kolejnymi sankcjami wobec Wenezueli. W między czasie ropa naftowa WTI spadła na trzyletnie minima, odnotowując ponad 15 procentową przecenę.


Arabia Saudyjska dąży do znacznego ograniczenia wydobycia ropy naftowej

opec2 ccArabia Saudyjska i Rosja jak dotąd nie osiągnęły porozumienia w sprawie ograniczenia produkcji ropy pomimo epidemii koronawirusa w Chinach, we Włoszech i w Korei Południowej, a liczba zachorowań prawdopodobnie silnie wzrośnie w tym roku.

Naraża to ponad trzyletni sojusz dwóch głównych producentów ropy, biorąc pod uwagę, że Arabia Saudyjska rozważa zerwanie sojuszu z Rosją. Pojawiły się doniesienia, że ​​Saudyjczycy prowadzą w tym tygodniu rozmowy z Kuwejtem i Zjednoczonych Emiratami Arabskimi w celu omówienia możliwej wspólnej redukcji produkcji nawet o 300 000 baryłek dziennie.

Tymczasem Donald Trump ostrzega przed kolejnymi sankcjami wobec wenezuelskiego sektora naftowego. Przemawiając na konferencji prasowej w Delhi we wtorek prezydent USA ostrzegł przed kolejnymi sankcjami USA wobec wenezuelskiego sektora naftowego, próbując ograniczyć finansowanie rządu prezydenta Nicolasa Maduro.

Zobaczycie nasze działania w tym temacie w niezbyt odległej przyszłości. Mogą zaistnieć bardzo poważne sankcje – oznajmił Trump.

W ubiegłym tygodniu administracja Trumpa nałożyła sankcje na Rosneft Trading SA, ponieważ stała się ona kluczowym pośrednikiem w sprzedaży wenezuelskiej ropy.

Ropa: Kolejne obciążenia popytu – ANZ

Ceny ropy naftowej spadają szóstą sesję z rzędu, gdy rozprzestrzenianie się koronawirusa wzbudziło obawy o dalsze obciążenie popytu, zauważają analitycy z ANZ. Tylko w minionym tygodniu kurs ropy WTI spadł o niemal 17 procent, docierając niedaleko trzyletnich dołków.

Liczba infekcji na Bliskim Wschodzie wzrosła, przy czym większość przypadków dotyczy Iranu. Przez to Bahrajn tymczasowo wstrzymał loty z Dubaju i Sharjah, punktów tranzytowych dla podróżujących do Iranu – napisano w raporcie.

Eksperci zauważają, iż OPEC starał się omówić wpływ koronawirusa, wraz z sekretarzem generalnym Mohammadem Barkindo, sugerując, że popyt będzie nadal rósł. Dyrektor generalny Arabii Saudyjskiej, Amin Nasser, powiedział, że wybuch wirusa będzie miał krótkotrwały wpływ na rynki.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Ropa naftowa: Presja na spadki w najbliższym czasie – TDS

Wyjątkowo niskie ceny ropy skłoniły niektóre niezależne rafinerie do przełożenia w czasie załadowania ładunku na dostawę w drugim kwartale, co sugeruje, że największy szok popytowy może mieć miejsce w Chinach. Jednocześnie ponieważ wirus rozprzestrzenia się poza Chinami, ryzyko popytu jest nadal obniżane – wskazano w raporcie.

Sugeruje to, że zanim rynki energii będą w stanie wykonać ruch w górę, potrzebna będzie bardziej agresywna reakcja OPEC+ na marcowym posiedzeniu, a jak dotąd Rosja wydaje się niechętnie uczestniczyć w dalszych ograniczeniach – co budzi obawy o zerwanie sojuszu. W najbliższym czasie spodziewamy się presji na spadki – podsumowano.

Kurs ropy WTI na interwale tygodniowym, tradingviewcom
Kurs ropy WTI na interwale tygodniowym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here