Naga MarketsCena ropy stale w górę, gdy Trump rozwiewa plotki ws. ChinRopa naftowa przedłuża impuls wzrostowy, docierając we wtorek do trzymiesięcznego maksimum w tle oznak rosnącego popytu i przemówienia Donalda Trumpa. Optymizm ponownie wraca na rynek po chwili chaosu wynikającego z zamieszania w stosunkach handlowych na linii USA-Chiny. Czarne złoto wzrasta drugi dzień z rzędu i jest na dobrej drodze do utworzenia ósmej wzrostowej świecy w ciągu ostatnich dziewięciu tygodni. Ropa WTI kosztuje we wtorek około 41,50 USD/brk., a Brent niecałe 44 USD/brk.

  • Działania OPEC+ i odrodzenie popytu wspierają stabilizację cen
  • Cena ropy kontynuuje odbicie od czasu, gdy spadła poniżej zera w kwietniu
  • Zapasy czarnego złota w USA wzrosną trzeci tydzień z rzędu?

Cena ropy naftowej wraca na poziomy sprzed wojny cenowej

Donald Trump

Cena ropy naftowej wzrosła po tym, jak prezydent Donald Trump oświadczył, że umowa z Pekinem pozostaje „w pełni nienaruszona” po wcześniejszych uwagach doradcy handlowego, które zostały zinterpretowane przez rynek jako zerwanie porozumienia. To sprawiło, że ropa naftowa ponownie znalazła się powyżej 40 dolarów za baryłkę, dodatkowo wspierana w ostatnich dniach przez znoszenie blokad w niektórych stanach USA.

Ropa kontynuuje odbicie od czasu, gdy spadła poniżej zera w kwietniu i obecnie jest sprzedawana na poziomach ostatnio obserwowanych, gdy Rosja i Arabia Saudyjska zaangażowały się w niszczącą, choć krótkotrwałą, wojnę cenową. Saudyjski minister energetyki, książę Abdulaziz bin Salman, powiedział w zeszłym tygodniu, że OPEC + jest na dobrej drodze, aby przywrócić równowagę na rynku, a niektórzy z największych sprzedawców na świecie szybko odnotowują powrót popytu na surowiec.

Patrząc na siłę fizycznego rynku i szybkość odbudowy globalnego popytu na ropę, uważamy, że cena czarnego złota jest ma wciąż miejsce na wzrost – powiedział Bjarne Schieldrop, główny analityk towarów w SEB AB.

Pandemia koronawirusa była stałym źródłem napięć między Waszyngtonem a Pekinem, odkąd obie strony uzgodniły umowę handlową „fazy pierwszej”.

Cotygodniowa runda danych o zapasach w USA rozpoczyna się od danych branżowych we wtorek. Według prognoz zapasy wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2 miliony baryłek. Jeśli potwierdzą to dane rządowe w środę, będzie to trzeci tygodniowy wzrost zapasów.

Ropa WTI przebija poziom 40 USD za baryłkę

Notowania ropy naftowej WTI wzrastają we wtorek o ponad 2 procent do godziny 12:30 tym samym przedłużając impuls wzrostowy z końca zeszłego tygodnia. Głównym oporem jest poziom 42,22 USD, który jest dołkiem z 2018 roku. Dopiero jego trwałe przebicie będzie oznaczało powrót do trendu wzrostowego. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 34 USD i dopóki cena utrzymuje się powyżej presja kupujących powinna się utrzymywać.

Sprawdź ofertę działającego od 1997 roku brokera CFD oraz Forex, który posiada klientów w 110 krajach na całym świecie. Dołącz do bazy 2,2 mln zadowolonych traderów i handluj na ponad 200 różnych instrumentach. Rozpocznij przygodę z Libertex już teraz.

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here