Naga MarketsRopa na nowych maksimach. Spadają zapasy czarnego złota w USAKontrakty terminowe na ropę naftową wzniosły się do najwyższego poziomu od niema 1,5 miesiąca. Surowiec zyskuje po nieoficjalnej informacji o spadku zapasów ropy naftowej, co sygnalizuje zacieśnianie się rynku.

Zapasy ropy w USA spadły w zeszłym tygodniu o 5,44 mln brk

Ropa zyskała po tym, jak amerykański raport przemysłowy pokazał kolejny spadek zapasów ropy i benzyny, sygnalizując zacieśnianie się rynku.Finansowany przez przemysł American Petroleum Institute poinformował, że ogólnokrajowe zapasy ropy spadły w zeszłym tygodniu o 5,44 miliona baryłek, wskazały zaangażowane osoby. Oficjalne dane zostaną opublikowane później.

Ropa naftowa wzrosła w ostatnich tygodniach, odrabiając kwartalną stratę, gdyż ekstremalne warunki pogodowe zakłóciły produkcję w USA, a dane wykazały dalszy spadek zapasów podczas pandemii.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna poinformowała we wtorek, że świat będzie musiał poczekać do października na dodatkowe dostawy, ponieważ straty w produkcji spowodowanem huraganem Ida równoważą wzrosty z OPEC+. Istnieje jednak ryzyko, że Chiny zamkną miasto liczące 4,5 miliona ludzi, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

fpmarkets

— W Chinach pojawiły się wiadomości o nowych przypadkach Covid, ale jest to równoważone przez ponowne duże spadki zapasów w USA. Domyślam się, że jest to napędzane przez CTA oraz momentum – powiedział Giovanni Staunovo, analityk surowców w UBS Group AG. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotówki | ranking giełd kryptowalut | gpw pkp cargo | dzisiejszy kurs forinta | bitcoin aktualności | mrc akcje | rubel kurs |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here