Naga Markets

wydobycie ropyPomimo blokad w Chinach, które wstrzymują krajowy popyt na ropę naftową, cena czarnego złota utrzymuje się powyżej 100 USD za baryłkę. Ekonomiści z Deutsche Banku spodziewają się, że kurs utrzyma się na wysokim poziomie pomimo trwającej przeceny, chyba, że świat opanuje globalna recesja. Z kolei stratedzy z Société Générale prognozują, że baryłka czarnego złota wyniesie 130 USD w III kwartale i 120 USD w IV kwartale 2022 r. Ropa WTI traci 5% w środę spadając w rejon 104 USD, a Brent niecałe 107 USD.

Słaba reakcja podażowa i napięte zapasy utrzymają wysokie ceny ropy – Deutsche Bank

Po ograniczeniu blokad w Chinach eksperci oczekują, że chiński popyt szybko się odbuduje, szczególnie biorąc pod uwagę prawdopodobny bodziec polityczny. Ograniczenia dostaw z Rosji mają pozostać przy życiu, a wzrost globalnej podaży ropy zdaniem analityków wydaje się mało prawdopodobny.Utrzymująca się dyscyplina kapitałowa w USA oznacza, że​​ ograniczony wzrost produkcji ropy w USA wydaje się wysoce prawdopodobny w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a produkcja pozostanie poniżej poziomów sprzed Covid – napisano w raporcie.

W raporcie podkreślono, że zajmie trochę czasu zanim inwentarze OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) powrócą do poziomów sprzed pandemii.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Ceny ropy pozostaną wysokie na poziomie 120-130 USD, z ryzykiem wzrostu do 150 USD – SocGen

Rynek ropy koncentruje się na ograniczeniach podaży, więc ceny prawdopodobnie pozostaną wysokie. Stratedzy z Société Générale prognozują, że cena czarnego złota wyniesie 130 USD w III kwartale i 120 USD w IV kwartale.

W sytuacji, gdy przemysł naftowy jest niedoinwestowany, a popyt wraca do normy, eksperci oczekują, że ceny ropy pozostaną na wysokim poziomie: 130 USD/brk. w III kwartale i 120 USD/brk. w IV kwartale, z ryzykiem wzrostu do 150 USD/brk.

NED

– Jeśli zmaterializuje się scenariusz ryzyka wzrostu gospodarczego (w przypadku dalszych zakłóceń w podaży lub nieosiągnięcia przez OPEC celu produkcyjnego), późniejsze zniszczenie popytu może prowadzić do tej samej trajektorii spadkowej, co w 2008 r. (w scenariuszu recesji ceny ropy mogą spaść do 75-80 USD/brk.). Powodem do tego może okazać się niedoinwestowanie zarówno w operacje wydobywcze, jak i wydobywcze oraz brak zdolności rafineryjnych – podsumowano.

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed-lublin gpw | kurs akcji ten square games | mercator kurs | akcje pge | akcje polenergia | kurs akcji cdprojekt | nasdaq giełda |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here