Naga MarketsNotowania ropy naftowej WTI w relacji do dolara zaliczyły od szczytu przy 66,57 USD zaliczyły blisko 16-dolarowy spadek, a dołek tej wyprzedaży wyznaczony został podczas środowej sesji, po przetestowaniu kluczowego wsparcia przy 51,30 USD.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, w drodze na południe, kurs ropy pokonał trzy istotne wsparcia, jedynie nieznacznie korygując impulsy spadkowe. Wczoraj natomiast utworzyła się formacja inside bar, gdzie świeca w całości zawiera się w zakresie notowań z dnia poprzedniego.

Istotne znaczenie może mieć kierunek wybicia z inside bara. Jeśli okaże się, że sesja zamknie się ponad maksimami świecy matki (53,38 USD), kurs może rozpocząć głębszą korektę. Najbliższy opór przy tym scenariuszu znajdziemy blisko 55,40 USD, a poziom ten sprawdzał się jako S/R od stycznia do marca 2019 r.

Zobacz też: Ropa Brent po 78 dolarów? Analitycy Citigroup wieszczą blisko 30% wzrost

Alternatywnie, osunięcie notowań na zamknięciu dnia pod dołek przy 50,58 wskazywałoby na przełamanie wsparcia i otwierało drogę do kolejnego poziomu obrony zlokalizowanego przy 47,52 USD.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs ropy naftowej WTI - wykres dzienny - 7 czerwca 2019
Kurs ropy naftowej WTI – wykres dzienny – 7 czerwca 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here