Naga MarketsW ostatnim tygodniu lutego na rynku ropy naftowej oraz złota nie widać żadnych ciekawych sekwencji statystycznych, stwierdzał podczas emisji programu Surowcowe.info jego prowadzący, Bogusz Kasowski. Takowa występuje natomiast na rynku gazu ziemnego, z zasięgiem 0,325 dolarów. 

W najnowszym odcinku programu Surowcowe.info między innymi o:

 • Część klientów Rosneftu zażądało natychmiastowego usunięcia Rosneft Trading S.A. z łańcucha dostaw w związku z sankcjami nałożonymi przez USA.
 • W USA zwiększono o 1 liczbę aktywnych odwiertów, osiągając poziom 679 sztuk. Rok temu było 853 aktywne odwierty.
 • Saudi Aramco stara się o zgodę urzędu antymonopolistycznego UE na zakup 70% Saudi Basic Industries Corp (SABIC) za $69 mld. SABIC jest czwartą co do wielkości grupą petrochemiczną z oddziałami w ponad 50 krajach. Decyzja ma być podjęta do 27 lutego.
 • Koronawirus w Chinach zmniejsza zapotrzebowanie tego kraju na węgiel w związku z ograniczeniem lub całkowitym zawieszeniem produkcji w różnych zakładach przemysłowych.
 • W Brazylii oczekuje się zebrania 56,4 mln 60-kilogramowych worków kawy czyli +12,9% r/r. Z czego arabiki ma być wyprodukowane 42,2 mln 60-kilogramowych worków (+22% r/r). Zapasy kawy.
 • Kakao wciąż zyskuje na pogarszających się perspektywach pogodowych w Ghanie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Zapasy kakao.
 • Peru planuje zwiększenie o ponad 30% swojego eksportu produktów rolnych do 2021 roku. W 2019 roku wartość eksportu płodów rolnych wynosiła $7,5 mld, w 2021 roku ma wynieść$10 mld. Spodziewane jest zwiększenie produkcji i eksportu produktów takich jak winogrona, jagody i awokado.
 • Dane z Rosji na temat pszenicy
 • Dane z Rosji na temat kukurydzy
 • Stany Zjednoczone otworzyły możliwość importu świeżej wołowiny z Brazylii, po zablokowaniu ich w czerwcu 2017 roku po niecałym roku funkcjonowania zgody importowej. Eksport wołowiny z Brazylii w 2019 roku wart był $7,3 mld.
 • Rosną ceny metali niszowych takich jak antymon i mangan, ze względu na załamanie się łańcucha dostaw z Chin na skutek koronawirusa. Mangan podskoczył do $2 275/tonę (+34% m/m), z kolei antymon kosztuje $6 200/tonę (+4% m/m). Inne metale produkowane głównie w Chinach także notują wzrosty: ferro wolfram kosztuje $33/kg (+15,8% m/m), z kolei kobalt podskoczył do $17,2/lbs (+5,4% m/m).

Jeżeli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCD Projekt dogoni Ubisoft? CDR może stać się drugą największą firmą gamingową w Europie
Następny artykułKoronawirus pogrąża rynek akcji na świecie, WIG20 tonie!
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here