Naga MarketsRynki poznały tygodniowe dane dotyczące zapasów paliw w USA. Opublikowane dane były bardzo zaskakujące ponieważ po raz pierwszy od 9 tygodni zapasy pojawiły się po dodatniej stronie, a ich liczba znacząco odbiegła od konsensusu rynkowego.


Tygodniowa zmiana zapasów paliw w USA:

  • zapasy ropy 3,3 mln brk (prognoza -3,1 mln brk, poprzednio -6,4 mln brk).

Dane dodatkowo trafiły na bardzo ciężki okres dla byków na ropie. Po majowym spotkaniu producentów ropy zrzeszonych w OPEC oraz spoza OPEC inwestorzy, są ciągle rozczarowani brakiem czynników, które mogłyby wspomóc cenę ropy. Na spotkaniu nie udało się powiększyć cięcia produkcji a jedynie wydłużyć obecnie obowiązujące porozumienie o kolejnych 9 miesięcy.

Wykres OIL zapasy

Ropa Crude WTI

Cena ropy zareagowała dynamicznym spadkiem. Ropa Crude WTI traci obecnie 4% na wartości. Przełamane zostały dwa wsparcia na wykresie 47.00 oraz 46.50. Najbliższym wsparciem jest poziom 45.50 jednak bardzo prawdopodobny jest test nawet tegorocznych minimów.

OIL WTI M15
OIL WTI, interwał M15

Ropa Brent

Podobna sytuacja na wykresie ropy Brent. Cena spadła po danych ponad -3%. Ropa Brent dotarła obecnie do istotnego wsparcia na poziomie 48.50. W tym miejscu pojawili się kupujący. Jeżeli ten poziom zostanie ostatecznie przełamany to kolejnym celem podaży będą minima z 2017 roku.

OIL Brent M15
OIL Brent, interwał M15


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here