Naga Markets

Ceny ropy naftowej silnie rosną we wtorek, niwelując straty z poprzedniej sesji, ponieważ nadzieje na solidne odbicie gospodarcze w Chinach zrównoważyły obawy o dalsze podwyżki stóp procentowych w USA, które pociągną za sobą konsumpcję w największej gospodarce świata. Analitycy z Goldman Sachs stwierdzili w swoich najnowszych prognozach cen czarnego złota, że Brent ma wynieść średnio 90 dolarów za baryłkę (brk) w drugim kwartale 2023 r. z celem na 100 USD na koniec roku.

USA: Wzrost zapasów dziesiąty tydzień z rzędu?

Oczekiwania na ożywienie popytu w Chinach wspierają wzrosty cen, a rynki oczekują kluczowych danych w ciągu najbliższych dwóch dni. Ekonomiści ankietowani przez Reutersa spodziewają się, że w lutym aktywność fabryk w drugiej co do wielkości gospodarce świata wzrosła.Ożywienie gospodarcze w Chinach spowoduje wzrost popytu na towary, a ropa naftowa na tym zyska – napisali analitycy JPMorgan w notatce dla klientów.

Analitycy naftowi JPMorgan podtrzymali swoją średnią prognozę cen kontraktów terminowych na ropę Brent na rok 2023 na poziomie 90 USD za baryłkę.

DOŁĄCZ DO WEBINARU. SMART SĘP POKAŻE CI JAK WYZNACZYĆ ISTOTNE CELE W TRADINGU

Groźba dalszych podwyżek stóp procentowych w USA po silniejszych niż oczekiwano nowych zamówieniach na podstawowe dobra kapitałowe wytwarzane w USA w styczniu, ograniczyła jednak zyski czarnego złota w ostatnich sesjach, a prezes Rezerwy Federalnej USA Philip Jefferson stwierdził, że inflacja dla usług pozostaje „uparcie wysoka”.

Głosy tych, którzy spodziewają się podwyżki stóp procentowych o 0,5% w przyszłym miesiącu przez Rezerwę Federalną, są coraz głośniejsze – napisał Tamas Varga, analityk PVM Oil.

Rynek będzie oczekiwał na najnowsze dane dotyczące zapasów ropy w USA, które zostaną opublikowane we wtorek przez grupę przemysłową Amerykańskiego Instytutu Naftowego oraz w środę przez rządową Agencję Informacji Energetycznej w celu uzyskania dalszych wskaźników co do popytu.

AVA Trade

Wstępny sondaż Reutersa wykazał, że analitycy spodziewają się wzrostu zapasów ropy o 400 000 baryłek w ciągu tygodnia do 24 lutego, co oznaczałoby dziesiąty tydzień wzrostów z rzędu.

Ropa: Cena Brent widziana po 90 USD/brk w II kw. 2023 r. – Goldman Sachs

Analitycy z Goldman Sachs napisali w swoich najnowszych prognozach cen ropy, że Brent ma wynieść średnio 90 dolarów za baryłkę (brk) w drugim kwartale 2023 r., w porównaniu z poprzednią prognozą 105 dolarów za baryłkę.

Oczekuje się, że Brent pozostanie na poziomie 100 USD/brk w 2024 r., zakładając, że OPEC zwiększy wydobycie o 1 mln baryłek dziennie w drugiej połowie roku – podsumowano.

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułMieszane odczyty z USA uderzają w dolara. Gaz ziemny znów tanieje
Następny artykułRobinhood otrzymał wezwanie do sądu od SEC w sprawie kryptowalut
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.