Naga MarketsLogo dukascopy na tle górRopa naftowa jest na dobrej drodze do miesięcznego wzrostu o ponad 10% w tle utrzymujących się oznak, że konsumpcja przewyższa podaż, wyczerpując zapasy czarnego złota. Cena West Texas Intermediate (WTI) konsoliduje w piątek po niestabilnym tygodniu, w którym ceny odnotowały najwyższy poziom powyżej 85 USD za baryłkę. Tymczasem Chiny agitują swoje rafinerie ropy naftowej w poszukiwaniu rozwiązań kryzysu energetycznego. Wśród zadawanych pytań było to, czy przetwórcy mają możliwość zwiększenia produkcji paliwa.

  • Dyplomata energetyczny USA wzywa  wiertaczy do zwiększenia produkcji
  • Światowe zapasy ropy spadną w tym kwartale średnio o 1,1 miliona baryłek dziennie
  • Grupa producentów OPEC+ spotyka się w przyszłym tygodniu, aby ocenić politykę produkcyjną
  • Partnerem artykułu jest broker Dukascopy Europe, sprawdź ofertę już teraz

Ropa naftowa WTI rośnie w tym miesiącu o około 10%, gdy spadają zapasy

Światowe zapasy ropy spadną w tym kwartale średnio o 1,1 miliona baryłek dziennie, według analityka zaznajomionego ze wstępnymi danymi Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojuszników. Grupa producentów OPEC+, która opierała się presji uczestników rynku, aby zwiększyć podaż w szybszym tempie, spotyka się w przyszłym tygodniu, aby ocenić politykę produkcyjną.Ropa jest ostatnio jednym z wyróżniających się produktów wśród surowców, ponieważ kryzys energetyczny skoncentrowany na gazie zwiększył popyt na produkty naftowe. Jak dotąd OPEC+ argumentował, że ostrożny miesięczny wzrost podaży o 400 000 baryłek dziennie jest właściwy, ponieważ ryzyko nadal się utrzymuje. Jednak presja dyplomatyczna rośnie po tym, jak czołowy urzędnik USA wezwał producentów ropy i gazu do zwiększenia produkcji, jeśli to możliwe, aby pomóc złagodzić niestabilność na rynku.

OPEC+ zamierza nadal działać jako kluczowy filar wsparcia cenowego dla rynku ropy. W związku z tym podaż będzie nadal nadrabiać zaległości w stosunku do popytu w najbliższym czasie – podsumował Stephen Brennock, analityk w firmie maklerskiej PVM Oil Associates.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy WTI na interwale miesięcznym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale miesięcznym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here