Naga MarketsKontrakty na ropę otworzyły się w tym tygodniu luką wzrostową, która nie została domknięta i przez cały poniedziałek cena rosła, co doprowadziło do uformowania długiej, byczej świecy.

Zakupy były kontynuowane także we wtorek, jednak już kolejnego dnia pojawiła się korekta, która miała miejsce również wczoraj. Patrząc na formacje price action, można dostrzec na wykresie pin bara, który uformował się wraz z zamknięciem wczorajszej sesji.

Dodatkowo, wspomniany pin bar testuje dynamiczne wsparcie jakie zapewnia 8-dniowa wykładnicza średnia krocząca, która jest całkiem dobrze respektowana w trwającym obecnie, średnioterminowym trendzie wzrostowym.

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

Wydaje się zatem, że cena po tym sygnale powinna rosnąć, natomiast kupujący muszą się w najbliższym czasie zmierzyć z oporem jaki widoczny jest w pobliżu poziomu 49.20. Jeśli uda się go złamać, otwarta zostanie droga do szczytu z października 2015 roku, na poziomie 50.90.

Alternatywnie, gdyby doszło do korekty, spadki powinien powstrzymywać kanał średnich kroczących EMA 8/21, a także wsparcie horyzontalne jakie wyznacza luka weekendowa i lokalny szczyt z kwietnia w pobliżu 46.60.

2005-ROPA


Zapraszamy na darmowe webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!

Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here