Naga MarketsRopa Brent wraca do trendu - analiza techniczna surowcaRopa Brent długo pozostawała w ruchu bocznym po wyhamowaniu spadków na wsparciu 61$. Poziom ten ma dobre uzasadnienie, aby zatrzymać przecenę czarnego złota. W ramach rocznych wzrostów jest tylko jedna korekta z jesieni ubiegłego roku. Marzec to podobny ruch, a nawet identyczny pod względem osi pionowej wykresu ceny. Kierunkowe mierzenie Fibonacciego wskazuje, że oba spadkowe swingi liczą po 10$.

Ropa Brent powraca do swojego trendu

Naturalną konsekwencją spadków w trendzie wzrostowym jest impuls wzrostowy. Po wyjściu górą z konsolidacji zaznaczonej kolorem żółtym białe świece ewidentnie przyspieszyły. Lokalny opór 65$ teraz może zamienić się we wsparcie. Poziom 67$ jest ciekawym miejscem na zatrzymanie wzrostów na krótki okres. Pod koniec lutego to z tego miejsca rozpoczęła się czterodniowa korekta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskaźnik RSI pozostaje w neutralnym obszarze, co jest efektem spadku zmienności w ostatnim okresie. Nie pozostaje nic innego jak pozostawić go, aby potwierdził bieżące wzrosty wartości Brent, lub wskazał na ich przegrzanie.

MACD od dwóch sesji jest w obszarze wartości dodatnich, to dobry sygnał dla popytu, którego celem jest nowy szczyt, czyli dotarcie powyżej 71$ za baryłkę.

Za porażkę posiadacze długich pozycji będą musieli uznać sytuacje, jeżeli notowania tego surowca powrócą do żółtego prostokąta.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik | złotowka | prognozy dolara | dolar amerykański | ropa wti forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here