Naga MarketsRopa Brent słabnie - analiza techniczna wykresu surowcaW ostatnich dniach ropa Brent przełamała kilka miejsc ważnych dla popytu. Pierwsza „pękła” niebieska linia średniej kroczącej MA50. Potem po chwilowym zawahaniu się presji podaży uległo wsparcie 67.50$, wynikające ze ścisłej relacji z jedną z poprzednich korekt.

Ropa Brent przełamała kilka miejsc ważnych dla popytu

Wczorajsze popołudnie to spadki poniżej czerwonej strefy 66$, która także jest efektem porównania kierunkowego spadkowych fal tworzących się od połowy marca. Teoretycznie otwiera to drogę do ponownych spadków do niebieskiej strefy 61.80$.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli spojrzymy w szerszym kontekście na zachowanie tego surowca, to łatwo zauważyć, że cena cały czas porusza się w obszarze wyznaczonym przez szczyt  z 8 marca i dołek z 23 marca. Ponieważ przecena mieszcząca się pomiędzy tymi dwiema datami jest korektą z tygodniowego interwału, to ostatnie dni tylko oddalają w czasie atak na opór 71.40. Taki wniosek ma sens tak długo, jak Brent pozostanie powyżej niebieskiego wsparcia.

Europejska cześć sesji przebiega pod dyktando retestu przełamanego wsparcia 66$, które teraz jest oporem. Jeżeli w tym miejscu powstanie szczyt na wykresie godzinnym, to kolejna seria czarnych świec będzie impulsem spadkowym, który przed dotarciem do 61.50$, może zatrzymać się na 64$.

Ponieważ powyżej opisany szeroki zakres zmienności trwa już kilka tygodni, to ilość punktów odniesienia, które w przeszłości były ważne dla obu stron rynku, jest znaczna. Tym samym ilość możliwych rozwojów sytuacji znacząco się zwiększa.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw biomed | akcję lotos | comparic.pl | frank kurs | płatność blik co to jest | usd/pln prognoza | kurs enea |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here