Naga MarketsDzisiejsze dane dotyczące tygodniowej zmiany zapasów paliw wpłynęły na cenę ropy prowzrostowo. Wprawdzie tygodniowa zmiana zapasów wyniosła -3,3 mln baryłek i na dodatek wynik ten był zgodny z prognozami jednak najwidoczniej inwestorzy oczekiwali innego odczytu (czytaj więcej w artykule: „Spadek zapasów ropy w USA – jak reaguje CAD i WTI”).

Na ten moment na wykresie nie można dostrzec jakiegokolwiek przełomu ponieważ cena ropy Brent już od miesiąca porusza się pomiędzy wsparciem 50.00, a oporem 53.00. Jednak dzisiejsze dane sprawiły, że ropa znalazła się na najwyższym poziomie w obecnym tygodniu co powinno skutkować szybkim testem oporu w rejonie 53.00.

Dopiero skuteczne przełamanie kluczowego oporu w rejonie 53.00 będzie mocnym sygnałem prowzrostowym. Ruch taki w średnim terminie powinien doprowadzić ropę Brent nawet do maksimów z 2017 roku w rejonie 57.50.

Alternatywnie jeżeli poziom 53.00 nie zostanie przełamany to cena nadal będzie poruszała się w konsolidacji pomiędzy wsparcie 50.00, a oporem 53.00.

OIL Brent H1
Wykres OIL Brent dla H1
OIL Brent H4
Wykres OIL Brent dla H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here