Naga MarketsW środowe popołudnie ropa Brent po raz kolejny testowała rejon 46.00 – 45.50. Gwałtowny spadek ceny ropy w środę spowodowany był doniesieniami, o ponownym rozpoczęciu wydobywania surowca ze złóż w Nigerii i Libii. Jednak test tego poziomu zakończył się dla podaży porażką i po raz kolejny wsparcie to wywołało wzrostowe odbicie. W czwartek godzinach południowych odbicie doprowadziło cenę ropy w rejon lokalnego oporu na poziomie 46.40 i to było wszystko na co na razie stać popyt.

Już od ponad 3 tygodni ropa Brent porusza się pomiędzy poziomami 45.50 – 50.00 jak dotąd bez skutecznej próby przełamania jednego z tych poziomów. Podobny scenariusz może zostać rozegranym i tym razem. Gdyby tak się stało to głównym celem ruchu wzrostowego będzie opór na poziomie 50.00, jednak po drodze cena ropy Brent będzie musiała przełamać opór na poziomie 48.50. Gdyby jednak wsparcie w rejonie 46.00 – 45.50 tym razem zostało przełamane to najbliższym wsparciem dla ceny będzie rejon 43.40 – 43.60. Gdyby ten poziom również nie spowodował odbicia to miejscem docelowym, które powinno zmobilizować kupujących do działania będzie wsparcie na poziomie 41.50.

Podsumowując kierunek ruchu ropy zależy teraz od tego jak poradzi sobie ona na obecnym kluczowym wsparciu 46.00 – 45.50, a zatem ten rejon należy teraz bacznie obserwować.

Wykres ropy brent dla interwału H1.
Wykres ropy brent dla interwału H1.

DOŁĄCZ DO WEBINARU


Wykres ropy brent dla interwału H4.
Wykres ropy brent dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here