Naga Markets


Wydowbywanie ropyCena ropy znajduje się w najdłuższym rajdzie wzrostowym od półtora roku, wczoraj cena wróciła powyżej poziomu 60 dolarów za baryłkę.
Futures w Londynie – które w zeszłym miesiącu sprzedały się w grudniu za ponad 60 USD – czekają na ósmą serię, odzyskując po spadku 35 procent w ostatnim kwartale 2018 roku.


Prezydent Donald Trump ma zamiar wkrótce podpisać umowę z Chinami, która porzuciłaby obawy o wojnę handlową między narodami. Tymczasem, jak podano we wtorek w raporcie z rynku ropy, amerykańskie zapasy zmniejszyły się.

Obawy o spowolnienie popytu na ropę ustępują wraz z rozluźnieniem długotrwałych napięć handlowych, które pomogły w doprowadzeniu do powstania trendu spadkowego na ropie, W październiku notowania ropy osiągnęły najwyższy poziom od czterech lat. Wzmacnia się również pewność, że Organizacja Krajów Eksportujących Ropę (OPEC) i jej sojusznicy, w tym Rosja, ograniczy produkcję do takiego poziomu, aby przeciwdziałać rozkwitowi amerykańskich dostaw i uniknąć nadmiernej podaży.

“Ceny są coraz wyższe, ponieważ widzimy więcej dowodów na to, że członkowie OPEC + dostosowują się do nowej redukcji produkcji” – powiedział Warren Patterson, starszy strateg ds. Produktów w ING NV.

“Widzimy, że rynek był w dużej mierze zrównoważony w pierwszej połowie 2019 roku.”

Sytuacja techniczna na wykresie

Spoglądając szeroko na notowania ropy, obecna korekta nie sięgnęła nawet 38,2% Fibonacciego całej ostatniej fali spadkowej. Pomimo, że w długim terminie trend jest cały czas spadkowy, to widać wyraźne zainteresowanie strony kupującej wyższymi poziomami. Najbliższy opór znajduje się nieco poniżej wspomnianego współczynnika Fibonacciego – podaż może się pojawić przy poziomie 62,40$, gdzie znajdują się szczyty z grudnia 2018 roku.

Wykres ropy
Z perspektywy niższego przedziału czasowego widać presję na dalsze wzrosty. Jak dołączyć się do takiego ruchu? Najlepiej zaczekać jest na korektę. Ważnym wsparciem intraday powinny być okolice poziomu 58$, gdzie znajduje się dolne ograniczenie lokalnego układu Overbalance oraz dołki z końca 2018 roku.
Wykres ropytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here