Naga MarketsRopa Brent powyżej 60 dol. bbl. po raz pierwszy od 13 miesięcyCena ropy Brent wybiła powyżej 60 dol. za baryłkę, po raz pierwszy od końca stycznia 2020 roku, wspomagana zmniejszeniem podaży surowca na rynki w lutym oraz zwiększonymi szansami na pojawienie się pakietu stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych.

  • Liczba platform wiertniczych w USA wzrosła w zeszłym tygodniu o 4 do 299, jak wynika z danych Baker Hughes z 5 lutego
  • Już we wtorek pojawią szacunkowe dane o poziomie rezerw ropy w USA
  • Słabe dane dotyczące zatrudnienia w USA zwiększają szansę na szybkie wdrożenie pakietu fiskalnego

Ropa Brent powyżej 60 dol. po raz pierwszy od stycznia 2020 r.

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie NYMEX w poniedziałek rano wzrasta o 1,14% do 57,50 dol. za baryłkę. To już szósta z rzędu wzrostowa sesja, zatem jak do tej pory każdy dzień notowań w lutym przyniósł zwyżkę kursu surowca i od początku miesiąca wynosi ona 10,15%. Natomiast, od początku roku ropa WTI zyskała 18,49%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ropa Brent powyżej 60 dol. bbl. po raz pierwszy od 13 miesięcy
Notowania ropy WTI. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, ropa Brent notowana na europejskiej ICE w porannej części poniedziałkowej sesji po raz pierwszy od końca stycznia 2020 roku przebiła poziom 60 dol. za baryłkę i kontynuuje rajd w górę osiągając dzienny wzrost o 1,01% do 60,16 dol. bbl.

Ropa Brent powyżej 60 dol. bbl. po raz pierwszy od 13 miesięcy
Notowania ropy Brent. Źródło: tradingview.com

Zasadniczym wsparciem dla cen ropy są rzecz jasna ograniczenia wydobycia surowca przez OPEC+. Trwają one już od kwietnia 2020 roku i choć od początku stycznia uległy one zmniejszeniu względem poprzednich poziomów, to nadal jest to główny czynnik wypychający notowania w górę.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

W lutym, oprócz ogólnego planu OPEC+ ograniczającego podaż o 1,5 mln baryłek, Arabia Saudyjska dobrowolnie zredukowała produkcję o dodatkowe 1 mln baryłek.

Zobacz również: Jak handlować ropą naftową w Plus500?

Wsparciem dla notowań surowca było także zwiększenie szans na pakiet stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych. Słabe dane dotyczące zatrudnienia w sektorze pozarolniczych wskazują na możliwość szybszego wdrożenia programu. Według zapowiedzi spikerki Kongresu, Nancy Pelosi, ma on pojawić się do 15 marca tego roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje jsw forum | s&p500 notowania | btc prognozy | polski złoty kurs | btc kurs wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here