Naga MarketsCena ropy nafotwejHuragany Marco i Laura szybko przyszły i równie szybko zniknęły, a ceny ropy naftowej powróciły do konsolidacji. Ropa Brent pozostaje stabilna na poziomie 46 dolarów, a Howie Lee, ekonomista z OCBC Banku, spodziewa się, że czarne złoto osiągnie poziom 50 dolarów do końca 2020 roku. W piątek notowania znalazły się w okolicy 44 USD za baryłkę.

  • Bliźniacze huragany w dużej mierze ominęły kluczowe porty i rafinerie w Teksasie
  • Zapasy ropy naftowej w USA spadły piąty tydzień z rzędu
  • Mniejsza dyscyplina OPEC+ w zakresie dopasowania się do limitów wydobycia w lipcu i sierpniu

Stabilna sytuacja cen ropy naftowej przy słabnących fundamentach

Bliźniacze huragany w dużej mierze ominęły kluczowe porty i rafinerie w Teksasie. Cały rynek oraz ceny czarnego złota pozostawały w oczekiwaniu na rozwój sytuacji, który okazał się wyjątkowo łagodny w skutkach dla czarnego złota.

Zapasy ropy naftowej w USA spadły piąty tydzień z rzędu. Implikowany popyt na benzynę mieści się obecnie w granicach 2,5% poziomu sprzed koronawirusa, a popyt na olej napędowy w Chinach w lipcu wzrósł najwyższy od lutego 2018 r., pomimo efektów sezonowych – napisano w raporcie.

W najbliższym czasie konsolidacja może się utrzymywać. Dalej pozostajemy optymistycznie nastawieniu do rynku ropy naftowej prognozując, że Brent może osiągnąć 50 USD za baryłkę do końca 2020 r. – podsumowano.

Według Doroty Sierakowskiej, fundamenty tego rynku są coraz słabsze, głównie ze względu na fakt, że mimo cięć produkcji ropy, nie obserwujemy tak dużego deficytu jak oczekiwano. W pewnej mierze wynika to z mniejszej dyscypliny OPEC+ w zakresie dopasowania się do limitów wydobycia w lipcu i sierpniu. Winnym jest także rozczarowująco niewielki popyt na ropę naftową na świecie.

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here