Naga MarketsRopa Brent potaniała do 38,18 USD i jest najtańsza od miesiąca. Spadki są realizacją zysków ze wzrostów zapoczątkowanych w połowie stycznia. Przestrzeń do spadków nie jest duża. Ogranicza ją poziom 37,35 USD, czyli dolne ograniczenie 2,5-miesięcznego kanału wzrostowego. Póki co niewiele wskazuje na to, że wsparcie to padnie. Stąd też należy tam oczekiwać zwrotu i ponownego ruchu w kierunku górnego ograniczenia kanału.

Gdyby doszło do wybicia dołem z kanału to będzie to mocny sygnał sprzedaży. Jego potwierdzeniem będzie przełamanie wsparcia na 36,77 USD, czyli lokalnego szczytu z końca stycznia. Wówczas celem dla podaży będzie psychologiczny poziom 30 USD.

Sprawdź również: Ropa brent – w oczekiwaniu na OPEC

Ropa brent na wykresie dziennym
Ropa brent na wykresie dziennym

Graj na ropie brent razem z najlepszym zagranicznym brokerem FX według FxCuffs >>

Wydarzeniem kwietnia na rynku ropy będzie zaplanowane na 17 kwietnia spotkanie producentów ropy z OPEC i z poza OPEC, którego celem mają być rozmowy o zamrożeniu produkcji na poziomie ze stycznia. Rynek już taką decyzję zdyskontował. Dlatego jej podjęcie nie wywinduje cen ponad ostatnie szczyty. To byłoby realne przy zauważalnym zmniejszeniu produkcji ropy lub popytu na nią. Brak decyzji ws. zamrożenia produkcji lub wątpliwości co do jej podjęcia (tak jak to ma miejsce teraz) spowodują spadek cen.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here