Naga Markets

Ropa Brent może potanieć o 10% do 4 lipca, twierdzi analitykCena ropy Brent wzrasta w czwartek odreagowując sporą przecenę ze środy, która tymczasowo sprowadziła notowania w dół do okolic 107 dol./bbl.

Ropa Brent w obliczu możliwej recesji

Cena ropy naftowej Brent wzrasta w czwartek rano o 0,56% do 110,63 dol. za baryłkę, po tym gdy w środę spadła o ponad 4% i zakończyła sesję na poziomie 110 dol.Zewsząd pojawiają się kolejne sygnały możliwego spowolnienia gospodarczego, które mogłoby zostać dodatkowo napędzone przez banki centralne podnoszące stopy procentowe w celu walki z inflacją.

Ropa Brent może potanieć o 10% do 4 lipca, twierdzi analityk
Kurs ropy naftowej Brent. Źródło: tradingview.com

Przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, w swoim środowym wystąpieniu podkreślił, że bank centralny nie próbuje wywołać recesji, by powstrzymać inflację, ale jest w pełni zaangażowany w kontrolowanie cen, nawet jeśli grozi to spowolnieniem gospodarczym.

Inwestorzy oczekują kolejnych podwyżek stóp procentowych. Ropa naftowa straciła na wartości, ponieważ po zeznaniach prezesa Fed powrócił apetyt na ryzyko.

– Rynki ropy naftowej pozostawały pod presją, ponieważ inwestorzy obawiali się, że podwyżki stóp procentowych w USA zahamują ożywienie gospodarcze i zmniejszą popyt na paliwa. – stwierdzili analitycy Fujitomi Securities, którzy twierdzą, że kurs ropy WTI może spaść poniżej 100 dol. za baryłkę przed Dniem Niepodległości (4 lipca) w Stanach Zjednoczonych.

– Wraz z kolejnymi danymi potwierdzającymi, że rosyjska podaż ropy jest mniej dotknięta sankcjami niż większość ludzi wcześniej szacowała, strona podażowa może odnotować większy niż oczekiwano wzrost w najbliższym czasie. – powiedzieli analitycy Haitong Futures.

Prezydent USA, Joe Biden, wezwał Kongres do zawieszenia na trzy miesiące federalnego podatku od benzyny, by pomóc w walce z rekordowymi cenami na stacjach benzynowych.

NED

Zobacz również: Kurs USD/JPY zyskał 32% od grudnia 2020. Może nadejść korekta, uważa UniCredit

Import ropy naftowej z Rosji przez Chiny w maju wzrósł o 55% w porównaniu z rokiem poprzednim i osiągnął rekordowy poziom. Prezydent Władimir Putin powiedział w środę, że Rosja jest w trakcie przekierowywania swojego handlu i eksportu ropy naftowej w kierunku krajów z grupy BRICS w następstwie zachodnich sankcji.

Amerykańska agencja EIA podała, że jej cotygodniowe dane o zmianie poziomu zapasów ropy, które miały być opublikowane w czwartek, zostaną opóźnione z powodu problemów systemowych co najmniej do przyszłego tygodnia.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

– Zmienność cen ropy naftowej pozostanie podwyższona, ponieważ pojawiają się sprzeczne opinie na temat tego, gdzie ceny zakończą rok. Ceny ropy naftowej znajdują się pod presją, ponieważ obawy przed globalną recesją przyspieszyły wezwania do niszczenia popytu na ropę naftową. Obawy związane z inflacją i wzrostem gospodarczym nie ulegną w najbliższym czasie poprawie, co sprawia, że wszystkie krótkoterminowe czynniki negatywnie wpływają na perspektywy popytu na ropę naftową. – zaznaczył Edward Moya, analityk OANDA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 notowania | echo investment akcje rekomendacje | średni kurs korony czeskiej nbp | frank euro | nasdaq kurs | gpw pkobp |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here