Naga MarketsTydzień na rynku ropy rozpoczął się od kolejnej świecy spadkowej. Cena za baryłkę amerykańskiej ropy WTI spadła o niemal 1.5 USD, a licząc od szczytu z 22 maja, wyprzedaż osiągnęła już wartość niemal 10 USD.  W poprzednich analizach sugerowałem możliwość realizacji zysków i korekty opierając się o niewspółmierną reakcję na wydarzenia polityczne. Zachęcam Cię do lektury, aby zrozumieć ciąg myślowy.

Wraz z narastającym spadkiem cen czarnego złota, jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne argumenty wspierające stronę podażową. Najważniejszym czynnikiem jest szeroko komentowana wypowiedź ministra  Arabii Saudyjskiej Khalida Al Faliha, który dopuszcza możliwość zwiększenia produkcji wśród kartelu OPEC. Rozwinięcie tego tematu znajdziesz w moim wczorajszym tekście: Spotkanie OPEC w Wiedniu – wyprzedź decyzję kartelu.

Propodażowe wieści dochodzą do inwestorów również ze Stanów Zjednoczonych. Powołując się na zeszłotygodniowy raport agencji EIA, produkcja ropy naftowej w USA wzrosła do 10,725 milionów baryłek dziennie, notując kolejny z rzędu wzrost. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby produkcja nadal rosła ponieważ w piątkowym raporcie firmy Baker&Hughes odnotowano kolejny przyrost liczby aktywnych odwiertów (o 2, do 861).

Zarabiać na spadkach cen ropy możesz dzięki brokerowi TMS – wypróbuj już dziś!

Z technicznego punktu widzenia, najważniejszy wydaje się sygnał na wykresie miesięcznym. Spadkowa świecaz tak wyraźnym górnym cieniem oznacza duże prawdopodobieństwo spadków w nadchodzących tygodniach (co nie znaczy, że nie może zostać zanegowana i wybita). Uwzględniają zasięg tego interwału, spadki mogą dotrzeć nawet do poziomu 50 USD za baryłkę. Pozostając jednak w zakresie najbliższych dni, krótkoterminowym poziomem w którym powinien pojawić się popyt jest cena w granicach 60 USD za baryłkę. Tam będę osobiście rozważał pozycję długą – oczywiście jeśli pojawi się odpowiedni sygnał.

Wszystkie analizy mojego autorstwa możesz śledzić pod tagiem – raport surowcowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here