Naga MarketsTytułowych 80, a nawet 100 dolarów za baryłkę ropy chcieliby Saudyjczycy. Tak donoszą trzy branżowe źródła, na które powołuje się Reuters. Arabia Saudyjska nie zamierza bowiem zabiegać o jakikolwiek zmiany w obecnym porozumieniu dotyczącym cięcia wydobycia, nawet pomimo tego, że osiągnięcie celu umowy jest tuż za rogiem.

Porozumienie o ograniczeniu produkcji ropy o 1,8 mln baryłek dziennie wprowadzono w styczniu 2017 r. i ma obowiązywać do końca 2018 roku. Zobowiązały się do niego państwa należące do kartelu OPEC (w tym największy eksporter – Arabia Saudyjska) oraz 10 konkurujących z kartelem producentów.

Zgodnie z wczorajszym raportem API, zapasy ropy i produktów naftowych spadły znacznie bardziej niż się spodziewano. Z kolei dziś o godz. 16:30 poznamy kolejny, bardziej znaczący raport dotyczący zapasów jaki opublikuje EIA. Prognoza wskazuje na spadek zapasów o 0,5 miliona baryłek.

Ponadto w piątek, w Jeddah spotyka się komitet ministerialny OPEC pod przewodnictwem Rosji którego zadaniem jest monitorowanie porozumienia grupy z krajami spoza OPEC.

Pomimo ceny ropy wynoszącej ponad 70 USD za baryłkę i faktu, że nadpodaż została wyeliminowana, wycofanie się z cięć produkcyjnych nie będzie brane pod uwagę [na tym spotkaniu].” – czytamy w nocie Carsten Fritsch, analityka rynku ropy naftowej z Commerzbank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here