Naga MarketsCeny ropy spadają w środę o ponad 3%

Inwestorzy poczuli się rozczarowani po zeszłotygodniowej decyzji państw producentów ropy zrzeszonych w OPEC oraz niezrzeszony w OPEC m.in. Rosji. Wprawdzie utrzymane zostało ograniczenie produkcji ropy o kolejne 9 miesięcy, jednak było to zbyt mało, żeby wygenerować nowy wzrostowy impuls dla ceny ropy.

Środowa sesja jest trzecią z kolei dla Brent, a czwartą dla Crude WTI podczas której cena spada. Bezpośrednim powodem dzisiejszego spadku była informacja dotycząca Libii. Nigeria oraz Libia, są zwolnione z ograniczenia produkcji dopóki firmy z USA (które nie są zaangażowane we wspomniane cięcie produkcji) zwiększają produkcję.Produkcja ropy w Libii wzrosła w maju do poziomu 827 000 baryłek dziennie. Przekraczając tym samym trzyletni szczyt ustanowiony na poziomie 800 000 baryłek dziennie. Z danych przedstawionych przez Thomson Reuters Eikon wynika, że średnia produkcja ropy w Libii w 2017 roku wynosi 500 000 baryłek dziennie. W porównaniu do roku 2016, gdzie produkcja ta wynosiła 300 000 baryłek dziennie skok jest znaczący. Stawia to pod znakiem zapytania skuteczność ustalonych cięć produkcji ropy.

Ropa Brent

Popyt od piątku próbował przełamać opór na poziomie 52.30, żeby móc zmierzyć się z kluczowym oporem 53.00. Próby się nie powiodły i w środę pow wspomnianej wcześniej informacji cena dynamicznie skierowała się na południe. Przełamane zostało wsparcie na poziomie 51.40, a najbliższym celem podaży jest wsparcie 50.00.

Ropa Brent H4
Ropa Brent interwał H4

Ropa Crude WTI

Nie udał się popytowi atak na opór 50.00 i w rezultacie po trzech dniach ruchu od tym oporem podaż przystąpiła do ataku. Przełamane zostało wsparcie na poziomie 48.50 i obecnie cena zmierza do kolejnego wsparcia na poziomie 47.00.

Ropa Crude WTI H4
Ropa Crude WTI interwał H4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here