Naga Markets

Ronson zdecydował o rozszerzeniu działalności o najem instytucjonalnyWarszawa, 29.12.2021 (ISBnews) – Zarząd Ronson Development SE postanowił o podjęciu działań mających na celu rozszerzenie przedmiotu faktycznie wykonywanej działalności przez podmioty bezpośrednio i pośrednio zależne o tzw. najem instytucjonalny (ang. PRS – Private Rented Sector).

“W tym zakresie emitent podejmie działania zmierzające do osiągnięcia następujących długoterminowych celów:a. zabezpieczenie do końca 2025 roku banku ziemi Grupy Ronson na około 5 000 mieszkań na wynajem, przede wszystkim w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu;

b. posiadanie do końca 2025 roku w ofercie Grupy Ronson około 3 000 mieszkań na wynajem, przede wszystkim w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu;

c. pozyskanie do współpracy przy rozwijaniu i prowadzeniu powyższej działalności partnerów posiadających doświadczenie w tym zakresie, w tym partnerów finansowych” – czytamy w komunikacie.

Spółka podkreśla, że działalność w zakresie PRS będzie dodatkową i uzupełniającą do obecnie prowadzonej działalności.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2020 r. sprzedała 918 lokali, a przekazała 966. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 401 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here