Naga MarketsRonson Development zakontraktował sprzedaż 232 lokali W II kwartale 2018 r., tj. o 29% więcej r/r, a liczba lokali przekazanych klientom w tym okresie, które zostaną rozpoznane w rachunku wyników za II kw., wyniosła 213 wobec 72 przed rokiem, poinformowała spółka.

“W drugim kwartale tego roku osiągnęliśmy wyraźnie lepsze wyniki sprzedażowe niż w kilku poprzednich kwartałach. W ostatnich trzech miesiącach zakontraktowaliśmy sprzedaż 232 lokali, czyli niemal o 30% więcej niż przed rokiem. Strzałem w dziesiątkę okazał się nasz nowy projekt w Poznaniu – Grunwald 2 wprowadzony do oferty w kwietniu. Sprzedaliśmy już tam ponad 40 mieszkań. W Warszawie naszym bestsellerem jest obecnie osiedle Miasto Moje na Białołęce, gdzie w samym drugim kwartale znaleźliśmy nabywców na ponad 60 lokali. Dlatego też niebawem planujemy rozpocząć realizację trzeciego etapu tej inwestycji. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się również projekt City Link na Woli, w którym od kwietnia do czerwca sprzedaliśmy blisko 40 lokali. Dobre wyniki sprzedażowe notujemy także we Wrocławiu: w drugim kwartale tego roku w projektach Vitalia oraz Miasto Marina sprzedaliśmy po kilkanaście lokali” – powiedział członek zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development Andrzej Gutowski, cytowany w komunikacie.

Ronson Development znalazł nabywców łącznie na 436 lokali w I poł. br. podobnie do wyniku z I poł. 2017 r. Na koniec czerwca br. w ofercie sprzedaży Ronson Development znajdowało się łącznie ponad 880 lokali w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie.

“Drugi kwartał tego roku był dla nas bardzo udany również pod względem liczby mieszkań przekazanych nabywcom. Nasi klienci otrzymali w tym okresie klucze do 213 lokali. To niemal trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. Blisko 80 lokali przekazaliśmy w czwartym etapie projektu Espresso na Woli, którego budowa zakończyła się w lutym. W czerwcu uzyskaliśmy natomiast pozwolenie na użytkowanie pierwszego etapu osiedla Miasto Moje i do końca miesiąca zdążyliśmy przekazać nabywcom 60 mieszkań. W drugim kwartale przekazaliśmy również pierwsze 24 lokale w projekcie Nova Królikarnia. Są to głównie apartamenty o dużych metrażach i wysokiej średniej cenie jednostkowej, w związku z czym projekt ten będzie mieć znaczący udział w przychodach za drugi kwartał” – powiedział członek zarządu i dyrektor finansowy Ronson Development Rami Geris, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Ronson Development – publikuje wyniki za I kwartał 2018 roku.

Notowania spółki wyglądają słabo. Cena spada od dłuższego czasu. Obecnie trwa próba wybronienia nieco psychologicznego poziomu 1 zł. Ciekawiej wygląda wykres z szerszej perspektywy. Widać, że niewiele brakuje aby kurs dotarł do linii łączącej historyczne dołki. Być może tam pojawiłaby się szansa na mocniejsze odbicie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 05.07.2018
Następny artykułKomentarz walutowy – rynki czekają na wprowadzenie ceł
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here