Naga MarketsPrzychody Ronson Development rozpoznane w pierwszym półroczu 2018 r. przekroczyły 170 mln zł, czyli były o ponad 16% większe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Uwzględniając wartość lokali przekazanych klientom w projekcie joint venture City Link I, całkowite przychody za sześć miesięcy tego roku sięgnęły 194 mln zł, co oznacza wzrost o 35% r/r.

W pierwszym półroczu br. Ronson przekazał klientom klucze łącznie do 517 lokali, o 39% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (371 lokali).
64 z 517 przekazanych lokali dotyczyło projektu City Link I, w którym Spółka ma 50-procentowy udział.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży za pierwsze półrocze 2018 r. wyniósł 27,6 mln zł, czyli o około 12% więcej w porównaniu z 24,7 mln zł zysku brutto ze sprzedaży w pierwszej połowie 2017 r. Całkowity wynik ekonomiczny (uwzględniając 100% zysku brutto z projektu City Link I) wyniósł 33,6 mln zł.

Średnia marża brutto na inwestycjach mieszkaniowych przekazanych klientom w okresie od stycznia do czerwca br. (uwzględniając projekt City Link I) wyniosła 17,3% wobec 15% przed rokiem.

Zysk netto przypadający akcjonariuszom Ronson Development w pierwszym półroczu 2018 r. wyniósł 10,3 mln zł i był niemal 4-krotnie wyższy niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy wyniósł niespełna 2,7 mln zł.

„Dzięki bardzo udanemu drugiemu kwartałowi, całe pierwsze półrocze 2018 r. zakończyliśmy z wyraźnie lepszymi niż przed rokiem wynikami finansowymi na każdym poziomie rachunku zysków i strat. Od początku tego roku przekazaliśmy klientom łącznie 571 lokali, czyli o 39% więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej, co przełożyło się na dynamiczny wzrost przychodów. Największy udział w rozpoznanych wynikach miał projekt Espresso na warszawskiej Woli, gdzie w pierwszym półroczu przekazaliśmy klientom 137 lokali o łącznej wartości ponad 56 mln zł i marży brutto na poziomie prawie 22%. W ukończonym w maju br. pierwszym etapie osiedla Miasto Moje na Białołęce w drugim kwartale zdążyliśmy przekazać 60 lokali o łącznej wartości prawie 17 mln zł z marżą brutto sięgającą niemal 25%. Dodatkowo, 134 lokale (o łącznej wartości 40 mln zł) w Miasto Moje I były już sprzedane na koniec czerwca i spodziewamy się, że zostaną one przekazane klientom i rozpoznane w rachunku wyników w trzecim kwartale tego roku”
powiedział Rami Geris, członek zarządu i dyrektor finansowy Ronson Development.

„W pierwszym półroczu przekazaliśmy również 24 lokale w projekcie Nova Królikarnia na Mokotowie. Są to głównie apartamenty o dużych metrażach i wysokiej średniej cenie jednostkowej – łączna wartość przekazanych lokali to blisko 19 mln zł, a marża brutto przekroczyła 12%. Warto tutaj wskazać, że łączne spodziewane przychody z całego projektu Nova Królikarnia (uwzględniając etapy objęte opcjami zakupu) wynoszą niemal 450 mln zł”
dodał Rami Geris.

Wyniki sprzedaży w pierwszym półroczu br.

Pod względem bieżącej sprzedaży mieszkań, pierwsza połowa tego roku, a w szczególności drugi kwartał, również była udana dla Ronson Development. Od kwietnia do czerwca spółka zakontraktowała sprzedaż 248 lokali, czyli o 38% więcej niż przed rokiem. Narastająco od początku tego roku Ronson Development znalazł nabywców łącznie na 436 lokali.

„Bardzo dobre wyniki sprzedażowe notujemy zarówno w naszych warszawskich projektach: City Link oraz Miasto Moje, jak i w inwestycjach poza stolicą, m.in. w poznańskim projekcie Grunwald2, w szczecińskiej Panoramice oraz wrocławskiej Vitalii”
podkreślił Andrzej Gutowski, członek zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Na koniec czerwca br. w ofercie sprzedaży spółki znajdowało się łącznie 881 lokali.

„Aby utrzymać tempo sprzedaży, niewątpliwie musimy w kolejnych miesiącach uzupełnić naszą ofertę. W drugim półroczu planujemy uruchomienie projektów obejmujących łącznie ponad 600 lokali. Będą to zarówno kontynuacje naszych dotychczasowych inwestycji: Miasto Moje i Nova Królikarnia w Warszawie oraz Vitalia we Wrocławiu, jak i projekty w zupełnie nowych lokalizacjach: na warszawskim Ursusie oraz na wrocławskim Jagodnie”
zapowiedział Andrzej Gutowski.

Plany na pozostałą część 2018 r.

„Podtrzymujemy nasze plany, które zakładają przekazanie klientom w całym 2018 roku łącznie około 800 lokali. Spodziewamy się w związku z tym, że podobnie jak w pierwszym półroczu, pozwoli nam to osiągnąć satysfakcjonujące wyniki finansowe także w drugiej połowie roku. Zgodnie z zaprezentowaną niedawno polityką dywidendową, wypracowanymi zyskami zamierzamy regularnie dzielić się z naszymi akcjonariuszami, wypłacając co roku 50% zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, przy czym nie mniej niż 9,8 mln zł. To daje 0,06 zł na akcję przy obecnej liczbie akcji. Stabilna sytuacja finansowa spółki pozwala nam na wypłatę dywidendy w takiej wysokości jeszcze w tym roku. Przypomnę, że na 14 września br. zwołane zostało nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Ronson Development, podczas którego głosowana będzie propozycja wypłaty 0,06 zł dywidendy na akcję z rezerwy utworzonej z zysków zatrzymanych. Spodziewamy się również, że w tym roku sfinalizujemy proces przeniesienia siedziby spółki do Polski, która jest naszym rodzimym rynkiem od początku działalności”
wskazał Nir Netzer, prezes Ronson Development.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEnea – wyniki za I półrocze
Następny artykułAsbis – zysk netto 160% w górę w II kwartale!
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here