Naga MarketsByły kongresman z Teksasu uważa, że ​​rząd „bardzo uważnie obserwuje”, co się dzieje na rynku kryptowalut. Ron Paul, bo o nim mowa, uważa, że „powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy”, aby uregulować rynek bitcoina.

  • Paul sugeruje, że politycy USA obserwują mimo pozorów rynek kryptowalut. 
  • Jest zdania, że powinni szybko mądrze uregulować handel BTC. Do tego obawia się, że politycy mogą w przyszłości chcieć zająć cyfrowe waluty swoim obywatelom.

Ron Paul popiera BTC

Były kandydat na prezydenta i kongresman Ron Paul w kwestii BTC wzywa do „zachowania czujności”.

Te artykuły również Cię zainteresują
W jednym z odcinków podcastu Stephana Livery opublikowanego w niedzielę Paul powiedział, że martwi się, że władze mogą chcieć „skonfiskować” jego złoto, ale i kryptowaluty. Zmierzał w swoim wywodzie do tego, że politycy obserwują BTC.

Jego zdaniem, im bardziej kryptowaluty będą zyskiwały na znaczeniu, “tym bardziej będziesz musiał być świadomy tego, co dzieje się w rządzie” pod tym kątem. Innymi słowy, jest on zdania, że władze powinny mądrze uregulować ten rynek, ale chyba obawia się też zakazania BTC i jego pochodnych.

Daj nam swoje BTC!

Pal to były kongresman z Teksasu i znany krytyk Rezerwy Federalnej. Jest też znany ze swojego poparcia dla złota i bitcoina. Przypomnijmy, że członek zarządu Fundacji Bitcoin, Bobby Lee, podarował Paulowi BTC w październiku ubiegłego roku, kiedy cena cyfrowej waluty wynosiła 9380 USD.

Od czasu opuszczenia Kongresu USA w 2013 roku Paul często opowiadał się za kryptowalutami i technologią blockchain.

Kiedy byłem w Kongresie, pomyślałem, że ważne jest, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby [bitcoin] był legalny – powiedział Paul. – Miałem gotową ustawę, która legalizowałaby konkurencyjne waluty, ponieważ [BTC] ma być używany jako pieniądz.

Paul wyraził dodatkowo obawy, że kryptowaluty są nadal podatne na ataki rządu. Przypomniał niedawno, jak to za rządów prezydenta Franklina D. Roosevelta podpisano dekret ograniczający posiadanie złota w Stanach Zjednoczonych w odpowiedzi na to, że obywatele zaczęli gromadzić cenny metal.

– Jeśli rząd może wejść i zrobić, co chce, i ukraść złoto ludziom, nie sądzę, że będzie neutralny [w kwestii kryptowalut] – dodał.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here