Naga Marketscrypto kryptowaluty tak ankieta2Były republikański kongresman i kandydat na prezydenta Ron Paul opowiada się za kryptowalutami i technologią blockchain, ponieważ lubi konkurujące ze sobą waluty. Polityk wygłosił swoje uwagi w wywiadzie udzielonym „Squawk Alley” w CNBC 15 lipca.

Według Paula kryptowaluty są świetnym pomysłem, a rządy powinny jedynie je uregulować, aby zapobiec oszustwom:

“Jestem za minimalnymi regulacjami. Nie wiem, co stanie się z kryptowalutami. Myślę, że to świetny pomysł. Mam tylko jedną zasadę: brak oszustw… Myślę, że rząd ma do odegrania pewną rolę. I [jeśli] ktoś zdaje sobie sprawę, że istnieje oszustwo, myślę, że powinno się to zbadać… To, co chcę zrobić, to zalegalizować wolność wyboru, bez rażącego oszustwa.”

Ron Paul: kryptowaluty to nowe złoto

Ron Paul porównuje też kryptowaluty ze złotem. Jego zdaniem dziś oba aktywa (a konkretniej: złoto i masa kryptowalut) konkurują z pieniądzem fiducjarnym. Powiedział też, że „rządy nie są zbyt tolerancyjne wobec konkurencji”.

Ron Paul już wcześniej omawiał swoje podejście do cyfrowych walut. Rok temu za pośrednictwem strony internetowej Instytutu Misesa wezwał do debaty na temat przyszłości walut fiducjarnych, złota oraz kryptowalut. Przy okazji zarzucił Stanom Zjednoczonym, że nie mają wolnego rynku. Z resztą to właśnie – w jego odczuciu – w problemach dolara tkwi także siła bitcoina:

„Po prostu nie sądzę, żeby dolar przetrwał. Nie sądzę, aby jakakolwiek waluta fiat trwała wiecznie. Wszystkie ulegają samozniszczeniu. W tej chwili świat jest przepełniony pustymi walutami; wszystkie [rządowe pieniądze] są papierowymi walutami. To jeden z wielu powodów, dla których dolar trzyma się dalej: z czym konkuruje, z euro i z jen? Konkurencja nie jest mocna”.

Przy innej okazji Ron Paul został zapytany, czy nie jest jeszcze za wcześnie, by mówić o oddzieleniu BTC od rynków tradycyjnych. Jego odpowiedź brzmiała:

“Tak, myślę, że jest za wcześnie, by to powiedzieć. Nie sądzę, żeby ktokolwiek to wiedział.
Trudno powiedzieć, ale jest oczywiście wystarczająco dużo zaufania do bitcoina, aby ludzie mogli pójść i go kupić. Jednak czy masz milion, czy tylko 15 kupujących? To może być bardzo ważne.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here